Myrtilles - 2.kapitola II. řada

18. dubna 2008 v 22:49 | Syhrael |  ○○○ MYRTILLES 2
"♥" 2.kapitola

,,Něco je špatně, Alex..."

Alan postavil na zem svůj batoh a objal sestru, která se na něho vrhla s neskrývanou radostí.
,,Copak se stalo? Pohádali jste se?" zajímala se ihned. Zavedla bratra do kuchyně, a zatímco míchala polévku, páčila z chlapce detaily.
,,Dnes ráno jsem mu řekl, že bude nejlepší, když budu dva tři dny doma, abychom si od sebe odpočali. Teď, když už má matka ten papír, nic mi nehrozí," velkoryse si nabídl věneček z tácu na kuchyňské lince.
,,Benny se tvářil hrozně... zvláštně. Jenomže pochop, Alex, my jsme spolu vlastně pořád, už několik týdnů je to pořád dokola a já se bojím, že už si nejsme vůbec vzácní. No, ono toho je vlastně víc... A taky jsi mně chyběla ty..." zarazil se Alan, protože si připadal trapně a máslový krém z věnečků měl všude po obličeji.
Pocit studu ze svého jednání před Alex nikdy dříve neměl, říkal jí naprosto všechno.
,,To je těžký," přikývla Alex. ,,On je na tobě hrozně závislej, Alane. Znám tě, prostě o nějakou věc strašně moc usiluješ a chceš ji, a když ji dostaneš, ztratíš o ni zájem, protože už nemáš co dobývat a o něco se pokoušet..."
V Alanovi hrklo.
,,Jenže já ho miluju," zkusil se obhájit a schlíple přivíral oči pod tíhou výčitek.
,,Alane, já vím, že jsi do něj úplný blázen, ale uvědom si, že teď už je to vlastně o tom samým, už tě nemůže ničím překvapit, máš pocit, jako bys ho znal a... musíš se s tím smířit. To je jenom chvilková fáze, je dobře, že jsi tady, máš pravdu, trávíte spolu hodně času. Měl by sis někam vyjít třeba s Filipem nebo tak, změnit trochu prostředí, rozumíš? "
Postavila před něho talíř s polévkou a Alan chtěl, aby mu toho ještě spoustu řekla, protože Alexiina slova působila jako naděje, uměla všechno vysvětlit, pojmenovat, vyřešit. Sedla si na židli vedle bratra a oddaně se dívala, jak srká polívku.
,,Víš, Alex, já ti něco řeknu, jsi asi jediný člověk, před kterým se nebudu stydět," začal Alan pomalu, protože toužil, aby ho někdo o těch pocitech ubezpečil.
,,Povídej," poposedla si Alex nedočkavě a upravila si složitý účes.
,,My jsme spolu už poprvé… spali." Skočil do toho Alan přímo. Alex pootevřela ústa. Vážně chtěla o svém bratrovi vědět… úplně všechno? Nebyla si jistá. Chápala Alanovy pocity, vždy si připadal ztracený a bezradný, protože se cizím lidem nerad svěřoval. Jenomže ona byla jeho sestra. Mladší sestra. Mění se na tom významu něco? Dokáže mu poskytnout pomoc, jakou chlapec potřebuje? Alan přeci dělá chybu… Tolik chyb!
,,Víš, Alane, nejsem si jistá, jestli jsem ten pravý člověk, kdo ti může s něčím takovým pomoci, jestli bych to měla vědět zrovna já…" opatrně ho pohladila po rameni a dětinsky mu upravila kapuci bílé mikiny. Chlapec se pod tím dotekem jemně zavrtěl. Povzdechl si. Čekal to.
,,Nemůžu s ním o tom mluvit," zašeptal tiše a korálkovýma očima mámil ze sestry ždibek pochopení.
,,Proč bys nemohl? Je to tvůj přítel… Má tě rád, Alane." Ubezpečovala bratra. Byla si jistá, že jsou Bernardovy city silné.
,,Ještě mi neřekl, že mě miluje," pípnul Alan zkroušeně a díval se před sebe jako vrcholné umučení. Hypnotizoval magnetky na ledničce a kupu vzkazů od matky, které ještě nebyli schopni vyřešit.
,,Tyhle věci se říkají těžko, to prostě přijde," pousmála se Alex a pohodila černou hřívou plnou barevných sponeček.
,,Já vím," pochopil Alan. ,,Tohle… mu vůbec nemám za zlé, jenomže… To poprvé… prostě…" červenal se.
,,Máš z toho strach?" broukla Alex něžně. Ona a nikdo jiný si nedokázal představit, jak silně se Alan bojí jakékoliv bolesti a situací, jež nemůže mít plně pod kontrolou.
Chlapec opatrně přitakal. Polévka kapala z jeho lžíce zpátky na talíř a Alan uvnitř sebe pociťoval mnoho slov, které se urputně draly napovrch.
,,Ale… to přeci nemůžeš, Alane. Musíš mu to říct, že se bojíš tyhle věci dělat a nejsi na to připravený. On to pochopí! Bernard určitě… Já ti s tímhle moc nepomůžu…" ubezpečovala ho Alex hlasem, který v sobě nesl poslání přesvědčit a uklidnit. Alex byla očividně nervózní, toto téma ji překvapilo.
,,To nejde s ním o tom mluvit, Ben je na tyhle věci jinak založený. Vidí mě pořád jako… citlivku. Objímá mě jenom když si o to řeknu…" culil se Alan.
Alex vypískla a dlaní se plácla do čela.
,,Bernard je úplně dokonalý mužský! A s tím objímáním se nesmí plýtvat. Samuel mě taky objímá jenom v náladě a přitom vím, že mě má rád…" zasnila se Alex a šibalsky zamrkala.
Alan nevěřícně kulil oči.
,,Ponaučení?"
,,No," zamyslela se Alex. Protože nic nevymyslela, roztržitě se přesunula k oknu, kde rovnala květiny. Po chvíli se otočila na čekajícího chlapce.
,,Unáhlil ses a nevěříš mu, to je špatný, Alane, přiznej si to…"
Ačkoliv chlapec nechtěl tak rychle změnit svůj názor, aby si Bernarda zbytečně nerozmazlil, zároveň si moc dobře uvědomoval, že se tomu nesmí poddávat. Vydoloval z kapsy rozebraný mobil, jemuž chybělo několik tlačítek, co pan Čtyřnohý v návalu zuřivé agrese vytrhal zuby a nahradil je žmolky svých chlupů.
Alan si dal načas, když vytáčel jeho číslo a také sumíroval, co mu poví. Před domem se nerozloučili zrovna v dobrém. Bernard ho jemně políbil na tvář a řekl mu, že jeho názor nechápe, vždyť je jim spolu dobře, tak proč by měli být zrovna v tom nejkrásnějším období rozděleni?
Chlapec za sebou uraženě zaklapl dveře, protože nevěděl, co vlastně chce. Možná toužil slyšet něco jiného.
Hovor se spojil. Vyzvánělo to podezřele dlouho. Alan si nechtěl přiznat, že touží, aby to Bernard zvedl.
Ben se snažil balancovat na hraně schodu s kbelíkem barvy, několika těžkými předměty a mobilem. Šlo to víceméně těžko, takže se ohlásil dostatečně nevrle.
Alan zaváhal. Ještě než se stihl ohlásit, Bernard skočil do konverzace jedním nadechnutím:
,,Zlobím se."
,,Zlobíš?" pípnul chlapec. ,,Na mě?"
,,Ano," zamručel Bernard a seběhl několik schodů.
,,Potřebuji spoustu lásky, Bernarde!" informoval ho Alan varovným tónem.
,,Tak proč si ji nebereš, když ti ji dávám?" usmál se Bernard škádlivě.
Alan se zapotácel. Namaloval si na čele kolečko a Alex vyprskla smíchy.
,,Přestaň si ťukat na čelo," otočil Bernard zpět na stránku absolutní uraženosti.
,,Jak víš, co právě dělám?!" vydechl Alan nechápavě a dojalo ho to.
,,Jsou takové věci podstatné, když mi nevěříš?" odmítl Bernard jen tak roztát.
,,Jsem z tebe na nervy..." zasípal Alan úplně v šoku. Nikdy by ho nenapadlo, že Bernard mu tolik rozumí a zná jeho pocity. Listoval v Alanovi jako v otevřené knize a chlapce to mátlo.
,,Užij si tam ty tři dny," zdůraznil Bernard počet nocí, které budou trávit odděleně.
,,Ne počkej, nezavěšuj!" poposedl si Alan na židli, až se nožičky rozjely do stran a Alex hystericky naznačila, že židle po prababičce není stavěná na houpání.
,,Copak mi ještě chceš pěkného povědět?" zašvitořil Bernard.
,,Že… tě mám moc rád," zčervenal Alan a zamlaskal.
,,Já tebe taky," zasmál se Bernard a doopravdy zavěsil.
Alan položil mobil na stolek.
Mračil se.
Alex se automaticky otázala, co se stalo.
,,Já nevím, Alex," pokrčil Alan rameny a klidně zamíchal vystydlou polévku.
*
Vůbec nechtěl nic dělat. Navykl si veškerý volný čas trávit v blízkosti Bernarda, takže když se teď ocitl doma, cítil se dezorientovaný. Uklidil si pokoj a zjistil, že dobrou polovinu věcí má u Bernarda, čtvrtinu poztrácel, a s oblečením to také nevypadalo valně.
Odpoledne se zabavil tím, že třídil svoje věci na barevné hromádky, přešíval si trička na originální kousky a vyplácal Alex cestovní šitíčko. Naložil se do vany a nemohl si Bernarda vyhnat z hlavy. Měl ho přeci tak blízko a stále to nebylo ono. Přemýšlel, proč na jejich vztahu hledá chyby, vždyť bylo vše v pořádku? Co kdyby něco pokazil?
Sešel dolů do obývacího pokoje a nechával za sebou vlhké ťapky. Zeptal se Alex, co si myslí o vztazích, kde panuje strach a odtažitost, načež mu Alex řekla, že ještě slovo a doopravdy bude zuřit, protože Bernard a on jsou nádherný pár a není třeba se zabývat takovými věcmi. To můžou až za dvacet let. Alana to dostatečně uklidnilo a pro změnu uvažoval nad budoucností. I Alex se pro jeho představy nadchla, vymýšleli, co budou dělat, až budou v důchodu, že spolu procestují svět a poletí do Salvadoru a Maroka. Při zmínce o Maroku si Alan hladil prstýnek na levém prsteníku.
,,Bernard je úplně všude," zakňoural si chlapec sám pro sebe. Stýskalo se mu.
,,Někdo zvoní, běž otevřít, to bude určitě Filip!" vypískla Alex nadšeně a hrnula se k oknu. Alan pro změnu ke dveřím. Proběhl chodbou a koberečky vedle schodů rozmetal do okruhu několika desítek metrů - až do koupelny.
Zalomcoval s dveřmi. Filipa nadšeně objal. Po Bernardovi, matce a sestře, byl Filip další nejdůležitější člověk v jeho životě.
,,Ehm," odkašlal si druhý blonďák žárlivě a Alan po něm střelil humorným pohledem. Matěj se totiž tvářil uraženě a viditelně si Filipa dost hlídal. Nebylo divu, Filip byl proutník a recesista, vztahy bral jako něco přechodného, v čem je třeba si nadělat spousty vtipných zážitků a přesedlat jinam.
Když se Alan s Filipem dostatečně přivítal, krátce se dotknul dlaní Matějova ramene, aby dal neverbálně najevo, že si jejich návštěvy váží. Zarazilo jej, jak je chlapec hubený. Nevypadal zdravě a jeho pleť měla sinalý nádech. Pravá tvář nesla stopy modřin. Blonďaté vlasy už nebyly tak zářivé, jak si je Alan pamatoval z posledního setkání.
,,Pojďte dál," otevřel dokořán dveře. Filip vtančil dovnitř a hnal se za Alex, aby jí předal dáreček. Alex a Filip se navzájem častovali co nejhumornějšími kousky. Cílem vždycky bylo, aby se jejich žertovné dárkové předměty stupňovaly do výšin absurdity.
,,Matěji?" oslovil Alan chlapce tiše. Chlapci spolu přede dveřmi osaměli, žádné jiné uši se v okolí nevyskytovaly. Alan věděl, že mu po tom nic není, ale jeho přirozený instinkt a pud velel navzdory etiketě.
,,Nejsi nemocný? " zkusil to opatrně a zvídavě zároveň.
Matěj se smutně usmál a mávnul rukou.
,,Je mi fajn," hlesl. Moc přesvědčivě to neznělo, ale Alan nechtěl naléhat. Kdyby měl Matěj nějaký problém, Filip by jistě nedovolil, aby se trápil.
Alan Matěje zavedl do jídelny. Protože byla přímo propojená s obývacím pokojem, mohli chlapci sledovat, jak se Alex předklání v záchvatu smíchu a ostošest mačká bříško plyšové žabičce, která vydávala neslušné zvuky. Filip se též dobře bavil.
Matěj se zakřiknutě posadil ke stolu a okukoval zařízení domu. Alanova matka si potrpěla na starožitnosti a věci, co vykazovaly známky starých zvyků, avšak dům zářil novotou. Byl to jakýsi respekt a kontrast pro chlapcovy modré oči.
Alan vyndal z police čtyři hrnečky. Pro Alex a sebe ceylonský čaj, Filip má rád kávu s tunou šlehačky a granka, utloukl by se po ní… a Matěj?
,,Co si dáš?" pootočil se Alan.
,,Kávu, čaj, nějaké divné bylinky tu matka má… nebo grog či něco ostřejšího?" škádlivě nahlížel do tajuplné krabičky.
,,Jsem trochu nastydlý, možná ten grog," usmál se Matěj.
Alan se zrovna natahoval po láhvi rumu, když se mu za zády objevil Filip. Kývnul na chlapcovo upozornění, že si musí kávu nabrat sám, Alan dělal zásadně smrťáky, tedy nějakých pět vrchovatých lžiček.
,,Ten rum chtěl Matěj?" povytáhl Filip obočí. Alan doloval víčko. Kývnul.
,,Matěji," oslovil Filip svého přítele tak něžným tónem, jaký u něj Alan jaktěživ neslyšel. Ani když Filištín krotil Madlenku.
,,Nedáš si raději čaj?"
On se netázal, určoval.
Matěj přímo urputně souhlasil.
,,Ten rum tam můžeš nalejt mně," neudržel se Filip a prstíkem Alana šťouchnul pod žebra. Alan se zachichotal, byl na tom místě strašně lechtivý. Cáknul půl láhve do hrnečku a ještě polil kuchyňskou linku od dřezu k myčce.
Využil situace a trochu se k Filipovi sklonil.
,,Co to předváděl u těch dveří?" syknul a rukou naznačil, že bude nejlepší, když se od sebe vzdálí na pět metrů.
,,Nevšímej si toho," utrousil Filip naštvaně. ,,Vadí mi, jak mě pořád hlídá, jestli mu neutíkám."
Alan se cudně zastyděl. Od něj poukazování na žárlivost sedělo vážně perfektně, na Sašu žárlil ještě dřív, než o něj Bernard zavadil pohledem!
,,Co dělá Bernard?" sedl si Filip vedle Matěje. Alan se cynicky ušklíbl.
,,Copak on ti výjimečně nevolal?" nadhodil s humorem a zmrzl mu úsměv na rtech, jelikož Filip kývnul s naprostou samozřejmostí.
,,Já nevím, co mezi sebou máte, ale říkal, že jsi doma a že pan Čtyřnohý hrozně smrdí..." usrkl vražednou kávu.
,,Nebyl daleko od pravdy," zahučel Alan a nahříval si prsty o hrneček.
,,Nejdete dneska do Céčka? Je tam nějaká větší akce," ozvala se Alex i zvučné pištění žabičky.
,,Do Céčka ne," mávnul Filip rukou. ,,Co třeba Déčko?"
,,Proč ne tam?" nedalo to Alanovi, byl hrozně zvědavý ohledně vybočeného stereotypu.
,,Jak chcete, mně je to jedno," pokrčil Filip rameny.
,,Matěji?" otázal se Alan. Bylo to úplně zbytečné, Matěj oddaně probodl Filipa pohledem.
,,Spím u Filipa, takže závisím na něm."
,,Fajn... Alex, jdeme do Céčka?" usmál se Alan na sestru. Alex přitakala.
,,Samuela nechám doma, budu následovat Alanova příkladu."
Filip vylil trochu kávy na stůl. Ihned se sháněl po hadru.
,,Alane, ty a Alex máte dobré přesvědčovací techniky. Matěji, půjdeme s nimi? Ale půjdeme až tak po osmé, nevadí?"
Filištínec omluvně čistil skvrnku.
,,Nevadí," svorně se shodli sourozenci. Než se pohádají o koupelnu, bude stejně půl deváté.
,,Zavolám Bernardovi, aby věděl, kde jsem," brouknul si Alan sám pro sebe, protože představy, že Ben se může ještě v koutečku duše zlobit.
,,To jo," zahučel Filip.
,,Radši mu to zavolej..."
*
Nedovolal se mu. Bernard na každý pokus vedl hovor s někým jiným. Alan si domyslel, že pracuje. Když v devět hodin a deset minut překročil práh klubu, cítil se blaze. To s ním vždy dokázala udělat rytmická hudba a spousty nadšených veselých lidí. Chlapec si to tu užíval. I Matěj pookřál, už se Filipa tak křečovitě nedržel. Pozval Alana na koktejl. Alan se opřel o vysoký bar a sledoval příjemného kakaově opáleného číšníka.
Matěj se trochu rozpovídal, cucal zelené brčko a jen občas zabloudil pohledem v okolí.
,,On Filip je strašně fajn... Hodně pro mě znamená," mluvil Matěj tiše, takže si Alan musel dávat pozor, aby nepřeslechl přes obzvlášť hlasitou písničku.
,,Mám ho rád, pomohl mi tady v těch začátcích, za hodně mu vděčím," přiznal Alan a pátravě se na Matěje zahleděl.
,,Je to dobrý kamarád."
Slovo kamarád dostatečně zdůraznil. Matěj pochopil a zastyděl se.
,,Mám trochu strach, že nám to moc dlouho nevydrží. Nejsem nic pro něj, Filip nebere některé problémy vážně, jiné řeší až moc a hlavně… Já vím, že je to trochu ujeté, ale zkus si to představit, vůbec nevím, jestli mu mám věřit, že mě nemá jen jako povyražení. O tom, co mi o Filipovi řekli ostatní, nevím, co si mám myslet. On není zlý, je na mě strašně hodný, ale ta jeho pověst…"
,,Filip je sukničkář," zasmál se Alan srdečně.
,,Ale to tady jsou všichni ti žádaní, musíš si ho umět vychovat," vzpomněl si na Bernarda. Další úsměv. Ben byl také vášnivý lovec všeho, co se jenom trochu hnulo.
Co asi dělá?
Alan vlastně Matějovy pocity chápal, nebo jim alespoň ždibeček rozuměl, i když byly odlišné, než ty jeho. Ve vztahu Bernarda a Alana důvěra byla, jenom se ještě nestačila pořádně probrat k životu.
,,Já teď u Filipa bydlím, protože naši jsou na dovolené. Je to skvělé, občas hlídám Madlenku, je to spratek, Filip ji miluje, je jako jeho mladší sestra..."
Alan neodpověděl, protože pohled na člověka, jenž se právě dobře bavil uprostřed parketu, mu vyrazil dech…
 


Komentáře

1 BAARRCCAA BAARRCCAA | Web | 18. dubna 2008 v 23:02 | Reagovat

2 Hakky Hakky | E-mail | Web | 18. dubna 2008 v 23:39 | Reagovat

<3

3 Klarit<3 Klarit<3 | 18. dubna 2008 v 23:40 | Reagovat

Jůůůů:) Nový díííl:) Já sem si myslela že se dočkáme až po neděli a ono už teĎ... *in love* Chudáček Bernard.. mě je ho úplně líto... Alan se kdesi baví a on musí pracovat nebo co....:(:D:D

P.S.: To Céčko je nějaký jiný klub než Déčko nebo jakpak to je??:) Já nechci nějak rýpat nebo tak ale nevěděla sem...:)

4 Syhrael Syhrael | E-mail | Web | 18. dubna 2008 v 23:46 | Reagovat

Klarit<3: jo =D jeden z mnoha, ještě je tam béčko a háčko, ale ty budou zas jindy =DDD

5 Chris Chris | Web | 18. dubna 2008 v 23:51 | Reagovat

wow wow wow.........umírám zvědavostí!!!!

6 Jack.toxicbunny Jack.toxicbunny | Web | 18. dubna 2008 v 23:58 | Reagovat

Mohlo by to bejt géčko :D:D:D:D:D:D

Waau :D:D Skvělej díl doufám že to nakonci nebyl Bernard :D:D

7 Klariss Klariss | 18. dubna 2008 v 23:59 | Reagovat

ty krááásoxD...to nerozdýchám, jestli tam bude Bernard s nějakýma slečnama.... omg to ne..to nám nedělaj, vždyt jsou spolu tak krátce a ty už jim to chceš pokazitxD...No snad není moe předtucha správná...rychle další:)

8 Klarit<3 Klarit<3 | 19. dubna 2008 v 0:09 | Reagovat

Woooow takto mjí dobré... Můžou si vybrat:D:D:D:D někdo má štěstí no:D

9 Sillwuška Sillwuška | 19. dubna 2008 v 0:47 | Reagovat

oOoOoo *IN LOVE* uŽ aŤ je Tu další dííl! *IN LOVE*  Syhrael seš naprosTé naše sLunííčko =o)) mooTs hodná na náás =o)) uŽ jsem měLa absŤák, že do konCe týdne newydržím a  a teď tenhle díílek ... wow ..=o))

10 tersa tersa | Web | 19. dubna 2008 v 1:09 | Reagovat

saša nebo ben?

11 Kyra Kyra | 19. dubna 2008 v 9:28 | Reagovat

Syhynkoooo, teď budu umírat zvědavostí než jsem přijede další díleček! Auu, to je hrozný :D úžasný.. *IN LOVE*

12 wandouzz wandouzz | Web | 19. dubna 2008 v 10:00 | Reagovat

heeej kdo tam je uprostřed parketu? že to není benny? že neee :(

13 Antannee Antannee | Web | 19. dubna 2008 v 10:04 | Reagovat

ježíííš!! hlavně ať tam něni láska moje největší, Bernard!!! prosím, a nebo jo...já nevim, ale Bernard je dokonalý mužský....to jsou slova Alex, aneb nejchytřejší holky na světě xD

14 Loleček-žužu Loleček-žužu | Web | 19. dubna 2008 v 10:25 | Reagovat

jujkyyyy.....si tak myslím že by tam mohl být Bernard ale zase...to néé..spíš Saša že?' xD

15 aduska aduska | Web | 19. dubna 2008 v 10:41 | Reagovat

že je tam Ben?

tak to už se těším na další díl

miluju hadky xD

16 Quiquilla Quiquilla | E-mail | Web | 19. dubna 2008 v 12:04 | Reagovat

*Ještě pořád se snaží vydýchat ten šok, že se tu objevil další díl*

*trošku se uklidnila, alespoň natolik, aby mohla vyjádřit svoje pocity v komentářích (možná =D)*

Jestli tam bude Benny tak umřu, chápeš to??? Už nwm ani pokolikátý =D Jako to neeee!!! Ať si tam je klidně Saša, nebo kdokoli jinej, ale Benny neeeeeee!!!

Dobrý, žiju, jsem v pohodě, možná... =D Těch klubů je tam nějak moc, ne? =D Někdo má rád písmenka =D

V Brně je taky Háčko =)

No nic, nebudu tu rozebírat kraviny, nebo mě někdo zabije a umřu zase =D

17 Dikiis Dikiis | Web | 19. dubna 2008 v 12:26 | Reagovat

Do prcic, soupni uz sem trojku, nebo se zblaznim!!! :D :)

18 ailam ailam | E-mail | Web | 19. dubna 2008 v 12:41 | Reagovat

Krásne, no chýbal mi Ben....Nabudúce tam už bude, že?? ;) pls

netrpezlivo očakávam pokračovanie.........

19 Sylwa Sylwa | Web | 19. dubna 2008 v 13:34 | Reagovat

Bomba. xD Já nevydržím asi. xD

štvou mě. xD

20 Žabička Žabička | Web | 19. dubna 2008 v 13:46 | Reagovat

uá.. naprosto varážející dech *slintá*

šup dál =)

21 caroll caroll | Web | 19. dubna 2008 v 14:28 | Reagovat

*Nádech..výdech*

Ty woe jestli to bude Ben tak já začnu chodit do baletu:D

22 BluE_berRy BluE_berRy | 19. dubna 2008 v 16:22 | Reagovat

...hmm že by záhadný muž na parketu byl Bernard ?? ..... super že je tu další díl, ale potřebuju už zas další, ci vědět kdo to je...xDDDD

23 Goddy//Milujme borůvky! Goddy//Milujme borůvky! | E-mail | Web | 19. dubna 2008 v 16:22 | Reagovat

Saša bo Bernerd? :-O

24 Kajess Kajess | Web | 19. dubna 2008 v 19:33 | Reagovat

*in looooveeeee* <3

25 Leny...^^ Leny...^^ | Web | 19. dubna 2008 v 19:55 | Reagovat

oooooh x)

26 Kiki Kaulitz Kiki Kaulitz | Web | 19. dubna 2008 v 20:44 | Reagovat

caroll : Doufám že začneš chodit do baletu (ne ze škodolibosti, ale proto aby to BYL Ben x)))

Jinač... Dokonalý, dokonalý!

27 x Saeko x Saeko | Web | 19. dubna 2008 v 21:54 | Reagovat

Yeah <3

D-o-k-o-n-a-l-é pstě ^^

28 SaJuŠ SaJuŠ | Web | 20. dubna 2008 v 15:14 | Reagovat

o_O já sem tu nepsala komentář?

Fajn, napravuju, ptž to čtu po 7... Ox)

Blue_Berry: Pinďo, jsme na tom stejně, ale ty se aspoň budeš moc celý týden podívat, jestli tady není další díl, Ale já?o_O BEZ NETU?Vrrr...

Dobřeee,... jestli je to Bernard, tak mu přiškrtím jistý orgán mezi dveřma... =o/ =o/ A jestli to bude Alanův táta (xDxD) tak nevim...o_O

Dokonalý díl, ostatně, jako všechny. A já mám jasno. Myrtilles je nejlepší... = když pominu twincestní povídky...^^

CHCI další!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rette Mich, Rescue me!!! xD a další neumím..

29 mykerina mykerina | 20. dubna 2008 v 17:09 | Reagovat

ouha.... vlezla sem tu náhodně a co tu nevidím?? nové díly..mazec..suúer..Syhy..že sem dáš dneska další??porsíííííííííííííííííííííííím.. jo a jinak..je to naprosto dokonalé..ale myslím si,že by si Alan měl s Bennym promluvit....je to přeci něco co musí  řešit oba...a myslím si ,že na tom parketu bude nevím..Tiber???

30 Antannee Antannee | Web | 20. dubna 2008 v 17:58 | Reagovat

Takže, doufám, že si tohle přečteš, Syhrael, protože se ti tu chystám napsat hooodně dlouhý komentář.

Všichni už dost dlouho a moc dobře víme, že jsi nejlepší. Neznám nikoho, kdo by mě zaujal už prvnímy slovy(ohh budu psát spisovně, pokusím se) povídky, kdo by mě upoutal, kdo by popsal jakoukoli postavu tak originálně a úžasně, že už po pár minutách, k tomu popisovanému "něco" cítím. Kdo jiný by dokázal, abych se tak bezhlavě zamilovala do Bernarda? Kdo jiný by dokázal, že Bernard je dokonalý mužský, a že se chystám roztroubit to lesním rohem do celého světa a všem svým přátelům?(chudáci xDD) Tak strašně moc pro mne znamená tenhle blog, tahle povídka a co víc, ty. Já tě neznám, nikdy tě asi ani nepoznám, ale sem si naprosto jistá, že musíš být naprosto originální a neobyčejný člověk. Někdo strašně moc inteligentní. A když si uvědomím, že jsi ve stejném věku jako já, doslova mě to šokuje. Píšeš tak, že se tomu (podle mě) nikdo z nás nidky nevyrovná. Píšu povídky, píšu zvláštní povídky, ale nikdy bych nenapsala tak úžasné dílo, veledílo a nadpozemsky, dá se říct naprosto dokonalou věc, jako je Myrtilles. Zřejmě už píšu naprosté nesmysly, ale já bych ti toho chtěla tolik říct. Taky sem se k tomuhle odhodlávala hodně dlouho, tohle není můj styl, ale například moje kamarádka, si Myrtilles celé vytiskla a čte si to každý večer jako pohádku. Já sem tu několikrát denně abych se opět nadopovala tou pro mě tak strašně potřebnou drogou, tvojí povídkou. Tebou, protože je to něco...nevím už co říct. Strašně ti děkuji, že píšeš, že jseš a že jsi stvořila Bernarda, děkuji.

Opravdu doufám, že si to přečteš a že si nebudeš myslet, že jsem podivná, nebo blázen. Jen mi připadáš jako umělkyně a já si tě moc vážím. x)

pa, tvoje Antannee

P.S.: To je fakt dlouhý xDD

31 Blanch Blanch | Web | 20. dubna 2008 v 19:18 | Reagovat

Nepovídej, že tam najde Bernarda! :))))

Ale tak co.. nemá na něj monopol, že jo :)) Ale už tu scénu vidím..vtipné :)))

Mně se náhodou líbí, že jsou teď pár dní od sebe, byl by z toho opravdu stereotyp..nějaké hádky a usmiřování to chce :)))

32 VeruTH VeruTH | E-mail | 20. dubna 2008 v 21:31 | Reagovat

Ha!To bude beztak Christian...že?Nebo Ben?ne to ne....ty jo...těším se na další díl,úpe mega moc:)

33 SuRoo SuRoo | 21. dubna 2008 v 19:56 | Reagovat

Šmarja! Teď sem dostala strašný záchvat! To mi nemůžeš dělat! Já chci další kapitolu :D Hořím nedočkavostí...kdo to asi bude?? Měly by se na to začít dělat sázky =D

A ještě jedna věc: Syhy, zkus vydat knížku. Třeba ti to někdo otiskne ;) Já bych byla každopádně mezi prvními kupujícími =D

34 Dzesi3 Dzesi3 | E-mail | Web | 22. dubna 2008 v 13:33 | Reagovat

cože? jak ....Ben..? bože xD daleej ! to nemám šancu vydržať ! ♥ náádhera x) daleeeeeeeeeeeeeeeeeej

35 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 22. dubna 2008 v 18:26 | Reagovat

Co mu vyrazilo dech? Co?? Honem další díl, takhle to useknout, to se nedělá, nedělá, nedělá! Ach jo, já si tak navykla číst a číst, že sem si neuvědomila, že to ještě není dokončené a já teraz budu netrpělivě čekat na další díly.

Pěkné to bylo.

36 SouLlí <3 SouLlí <3 | Web | 22. dubna 2008 v 20:55 | Reagovat

Tolik možnostííí <3 Uplně áááá...Buď uviděl někoho kdo ho upe moc zaujal takovej nový objev nebo Bena <3 Wráááu,

Syhy, moooc děkuju <3

37 mykerina mykerina | 22. dubna 2008 v 22:17 | Reagovat

tak SYHYYYYYYYYYYY.............prosímmmmmmm....sem netpělivá jak BEn ,který doráží na ALana kvůli sexuuuuuuuu

38 SuRoo SuRoo | 22. dubna 2008 v 22:31 | Reagovat

Syhynko kdy bude přibližně další kapča ?:) Všimla sem si, že tu tak nějak každých 5 nebo 10 minut chodím a neustále to kontroluju :-D Vyvolává to ve mě abstinenční příznaky, já to prostě POTŘEBUJU x))

39 Lenik Lenik | E-mail | Web | 11. května 2008 v 15:28 | Reagovat

no doufám, že tam nebude Bernard nebo Saša...no jdu se juknout na další dílek...chválím

40 Deady Deady | Web | 2. ledna 2009 v 22:59 | Reagovat

to bude fakt Saša nebo Ben xDD spíš Saša, tipuju..no uvidím..jdu hned ál :D

41 Zuzana Zuzana | 25. listopadu 2011 v 19:15 | Reagovat

Bude tam Ben? A Saša? bože, zase sa začínamoje utrpenie. Ale z Tvojho pera Syhrael je také dobré :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama