Myrtilles - 8.kapitola II. řada část (1)

1. června 2008 v 18:59 | Syhrael |  ○○○ MYRTILLES 2

"♥" 8.kapitola


Vůbec s Bernardem nemluvil, když se setkali odpoledne v pokoji. Alan seděl na posteli a v klidu si čmáral pastelkami obrázek. Bernard se s chlapcem pokusil navázat oční kontakt, ale Borůvka nereagovala. Bernarda to mrzelo hlavně proto, že se necítil nejlíp. Čekal v chlapci podporu, možná pohlazení nebo plachý polibek. Uklidnilo by jej to. Starosti s rekonstrukcí zámku a další hora problémů, jej okrádala o vnitřní klid.
Labilně třískal s každými dveřmi, které potkal.
Alanovi odpověděla sestra na email. Psala, že by měl přijet domů, protože matka s ním potřebuje mluvit a chce mít přehled, co se s jejím synem děje. Alex popravdě Alanovi vylíčila, že matka se utápí v depresích. Alan nevěděl, co by měl odpovědět. Ačkoliv svou mámu měl moc rád, doopravdy pevný vztah s ní neměl, tudíž nebral za svoji povinnost se jí hlásit, kde právě je a co dělá. S Bernardem se cítil v bezpečí, matka to věděla. Spíš jen nebyla schopná po rozvodu s Alanovým otcem navázat normální vztah, proto zůstávala neustále doma nebo pracovala na zahradě. Upnula se na svoje děti.
Bernard si sedl do křesla, probíral se chlupy pana Čtyřnohého a rozmrzele mžoural do zahrady.
Alan opatrně naklapal několik písmenek do odpovědi pro Alex. Zvedl pohled od notebooku a hledal správný moment, kdy Bernardovi oznámí, že se bude muset odpoledne podívat domů.
Moment se nedostavoval. Bernard Alana v otázce předběhl. Položil kocoura na zem a unaveně vstal.
,,Musím do města."
Zabručel a svlékl si tričko ušpiněné od hlíny, jelikož přesazoval květiny.
,,Kam?" Zamumlal Alan.
,,Do města." Zopakoval Bernard a hledal nějaké čisté triko.
,,Aha." Přikývl Alan stejným tónem. Dobře, když s ním Bernard nemluví, on mu také nemusí říkat o svých plánech. Pojede k matce a sveze se do města stopem.
Ben nekonečně dlouhou dobu přehraboval kupičky s čistým prádlem, nemohl se rozhodnout mezi světle modrým a bílým trikem.
,,To bílý."
Zamlaskal Alan jenom mimochodem a neubránil se chvilkovému přivření očí, když kolem sebe ucítil Bernardův jedinečný parfém a vzápětí byl omráčen nádherným kontrastem jeho čerstvě opálené pokožky a bílého trička. Naprostá lahoda! Bernard si ještě připnul náramek a navlékl prstýnek. Alan se podíval na svůj prsteníček - měl úplně stejný prsten jako Bernard. Byl z marockého stříbra a Alan ho nikdy nesundával. Okolnosti, za jakých ho tenkrát získal, byly tak tajemné a vzrušující, že se ihned roztřásl, když si na ně vzpomněl. Zvláštní bylo, že o tom s Bernardem nikdy nemluvil. Prostě to tak bylo. Alan si byl jist, že tenkrát za ním v podzemí rozkoší stál právě Ben. Kdykoliv se to pokusil nenápadně přednést jako téma k objasnění, Bernard se nádherně usmál a zachoval si škrabošku tajnůstek.
,,Tak ahoj..."
Bernard se k Alanovi naklonil a jemně ho pohladil po tváři. Ještě symbolický polibek na rty. Alanovy líce zchladil dotek prstenu, chlapcem projelo silné vzrušení, ale potlačil ho. Za jistých okolností by Bernardovi řekl, že je lvíček, povalil by jej k sobě na postel a rozloučil by se s ním jinak. Dnes ráno si to však ten lvíček u Alana pěkně pohnojil, Borůvka uraženě našpulila rty a koketně Bernardovi zamávala.
*
Bernard srkal poslední kapičky jahodového džusu. Rozhlížel se kavárnou a čekal, kdy se rozrazí dveře a dovnitř se přihrne Saša. Chlapec měl zpoždění skoro půl hodiny, to se u něj nestávalo. Obyčejně to byl on, kdo na Bernarda natěšen čekal.
Tmavé oči pozorovaly návštěvníky. Bernard nervózně položil dopitou skleničku na stůl. Třeba je to nějaké znamení, že by se se Sašou neměl stýkat. Cítil výčitky svědomí, lhal Alanovi, dělal špatné věci. Neměl by -...
Proud jeho myšlenek zarazilo hladové zaskřípění dveří a vyplašený pohled blonďatého chlapce, jenž těkal po hostech a hledal Bernarda. Na Sašově omluvném bolestném úsměvu bylo znát ohromné štěstí i úleva.
,,Promiň!" Omluvně klesl na židli vedle a živě gestikuloval rukama.
,,Byl jsem u známého, dojednával mi bydlení u sebe. Omlouvám se, nejel mi žádný autobus, musel jsem jít pěšky..."
Bernard pokrčil rameny a jemně přitakal, aby dal najevo, že chápe. Unaveně si protřel dlaní oči a povzdechl si. Ta půlhodinka chyběla, ale nechtěl to dávat najevo.
,,Vůbec dneska nestíhám, Sašo. Musím si doma vyzvednout nějaké papíry na přepsání..."
Saša si vzrušeně poposedl. Stačilo mu, když mohl být v jeho bezprostřední blízkosti.
,,Můžu... Můžu jít s tebou?"
Bernard se na něho překvapeně podíval.
,,Nebudu na tebe mít tolik času, Sašo."
,,To vůbec nevadí!"
Saša se lišácky zazubil.
,,Nechci ti překážet, já... stejně jen... nemám co dělat. Můžu ti dělat tichou společnost a zalít ti tam palmy..."
Bernard se váhavě pousmál. Znamenalo to souhlas.
Saša se vznášel někde v sedmém nebo desátém nebi. Potřeboval mít neustále kolem sebe akci a společnost, aby nemyslel na špatné věci. S Bernardem zapomínal lehoučce, ale návrat do reality byl o to horší. Teď však myslel jenom na to, až stráví odpoledne po jeho boku a bude si s ním moci povídat. Přebrat na chvíli "Alanovo" místo. Saša si vítězoslavně poskakoval, Alan už nebyl jediný...
Chlapec se při vstupu do Bernardova bytu musel hodně ovládat, aby nevzpomínal. Kolikrát tu nocoval, povídal si s Bernardem, žil tady. Tolik by chtěl vrátit čas a zastavit ho. Zatímco Bernard hledal v pracovně svoji složku s papíry, Saša si opatrně sedl na měkkou plyšovou pohovku před veliké okno, jež poskytovalo výhled na město. Smutně si skrčil nohy pod sebe a dlaněmi objal polštářek. Přičichl k němu a zavřel oči. Levandulová vůně jej polechtala na nose a něčí dlaň mu uličnicky počechrala vlasy.
,,Jsi utahaný jako kotě..."
Bernard si přisedl na pohovku a desky položil na konferenční stolek. Saša zívnul.
,,Jsem trochu unavený. To přejde za chvíli... Ale, Bernarde, ty... vypadáš nějak sklesle..."
Bernard neodpověděl, proto Saša pokračoval. Položil mu dlaň opatrně na rameno a stiskl.
,,Přijdeš mi utrápený... Je všechno v pořádku?"
,,Nestarej se o to, Sašo," zabručel Bernard mírně a chtěl jeho dlaň ze sebe odstrčit, ale Saša se nedal zviklat.
,,Něco tě... trápí. Já... vím, že máš právo mi nic neříkat, ale mně na tobě záleží, Bernarde."
Bernard koutkem oka pozoroval chlapcovu roztřesenou dlaň, jak jej váhavě hladí po týle. Sklonil hlavu. Třásně koberce. Byly stejně chaoticky roztřepané jako jeho pocity. Proč Sašovi na něm záleželo? Proč taková slova nikdy neříká Alan? A proč Bernarda nikdy nepohladí tak, aby z toho čišela touha mu pomoci?
,,Můžeš mi to říct..." Broukl Saša a posunul se ještě blíž. Bernard ho neodstrčil, jenom se na chlapce dobrácky díval. Saša mu nabízí objetí a pohlazení. Zajímají ho jeho pocity. Proč jej tolik srovnává s Alanem? Alan se ho v poslední době dotýká jenom, aby si sám dodal city. Proč si Alan nikdy nevšimne, že Ben není tak ledový a jako každý člověk potřebuje spoustu lásky?
Bernard zatřepal hlavou, aby ty pochybnosti vypudil z hlavy. Saša to bral jako odmítnutí a stáhl se o několik centimetrů dál. Ruka sklouzla na pohovku a chlapcovy oči se plaše sklopily z dosahu Bernardovy tváře. Zelené a modré oko chtělo vidět jiný projev.
,,Promiň, já... omlouvám se." Vyhrkl Saša.
,,Nic se neděje." Špitl Ben tiše.
Saša překvapeně pootevřel ústa. Znal Bernarda, za okamžik začne být sdílný, musí se mu trochu pomoci.
Chlapec si dodal co nejvíc odvahy, kolik jeho drobná dušička byla schopná přijmout. Objal Bernarda. Přisál se k teplu jeho těla jako pijavice a položil si bradu na jeho rameno.
,,Moc mi chybíš..." Zašeptal a čichal k jeho tričku.
Bernard tiše držel. To on tuhle lavinu nastartoval, nesmí ho teď zradit.
,,Chtěl bych také pomoci já tobě, Bernarde..." Pokračoval. Odtáhl se od něho a nechal svoje ruce volně položené na jeho ramenech.
,,Mně nemůžeš pomoci, Sašo..." usmál se Bernard cynicky.
,,To... bude to dobré. Mám jen nějaké starosti, ale přejde to. Není to nic vážného." Zablekotal. Byl částečně vyvedený z míry, když se ho Saša dotýkal, protože z těch dotyků čišelo hodně něhy a touha vcítit se.
,,Mně by nevadilo být ten druhý..." Zadrmolil Saša náhle. Bernard poznal zoufalost. Naplňovala celý pokoj. Pocítil maximální vztek, že to nechal zajít tak daleko a chlapci ublížil. Nedokázal to korigovat a odpovědět mu.
Saša si to vyložil jako plachý souhlas. Naklonil se k jeho rtům a váhavě se o ně otřel svými pootevřenými ústy. Bernard při tom doteku zkameněl, službu mu vypověděly všechny smysly. Prostě to nešlo uhnout, odstrčit ho, nešlo myslet na Alana. Viděl před sebou jenom mlhu a nesčetně jiných pocitů a dojmů. Jeho mozek reagoval pomalu, tyhle pocity byly přeci tak známé! Intenzivně byly řazeny na seznam těch povolených.
Jediné, co byl schopen vnímat, byla lehká vůně vanilky a Sašova ústa, jež ho něžně líbala a šeptala tolik slůvek poznání...
 


Komentáře

1 Rikka Rikka | 1. června 2008 v 19:05 | Reagovat

juchuuuuuuuuuuuuuuu! prvni koment? du cist!!!!!

2 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 1. června 2008 v 19:06 | Reagovat

Už jsem zmiňovala, jak nemám ráda Berdnarda? Teda normálně mi nevadí, ale momentálně áno!

Pěkná kapitola... Co pěkná, krásná!

3 caroll caroll | Web | 1. června 2008 v 19:06 | Reagovat

Sýha je tě zbožňuju:D

4 Lenik Lenik | Web | 1. června 2008 v 19:14 | Reagovat

No to snad nééééé...jak může být Saša tak drzý a normálně tam ocuclávat Bernarda...A nejhorší je, že se Ben ani nijak nebrání...no toto...krásný dílek, už jsem na něj dlouho čekala...Díky Syhy...Jako vždy jsi nezklamala

5 Abbynka alias Ejbáta.. Abbynka alias Ejbáta.. | 1. června 2008 v 19:19 | Reagovat

Já to nechci brát vážně,ale musím.

Já vzteky uplně skoro...puf..bulím.

Nenávidím Bernarda,nenávidím Sašu.

Už aby se to Alánek dozvěděl,protože tohle je životní chyba..x(

A ty Syhy..XDUž mě netrap..XDDTak dlouhýma přestávkama..XDD

Umírám,samozřejmě je to krásně napsané..ale..x(

Dá prolsímtě..

6 Žabička ll miluu tě, ty moje raritko ^^ Žabička ll miluu tě, ty moje raritko ^^ | Web | 1. června 2008 v 19:19 | Reagovat

Syhy, já tě zabiju xD

7 SaJuŠ SaJuŠ | Web | 1. června 2008 v 19:19 | Reagovat

Bernard u mě skončil. Vyřiď Bernardovy, že ho zabiju, až ho uvidim!!! Já ho fakt přetrhám na kousky!!!

8 Rikka Rikka | 1. června 2008 v 19:21 | Reagovat

Syhy!! zboznuju te!!! (to sem ale neprebrala u caroll!! xD) ted uz nwm na koho se mam zlobit... na Bennyho fakt ne.... priznam se, ale me se zda, ze je tu nejvetsi vina na Alanovi... proste... uz si Bennyho nevazi, jako predtim... ted chapu, ze se tak chova, kvuli tatovi, ale predtim? proste se chova divne a je uzamcen.. a dalsi clovek na ktereho se zlobim je Sasa.... ale jen protoze chce jejich vztah pokazit.. pritom, ho taky chapu.... bylo mu ublizeno, i kdyz castecne, si za to muze sam... mel byl chranit to, na cem mu zalezi... a ted posledni dobou mam pocit, ze Alan dopadne stejne, nebo aspon podobne jako Sasa... taky mu bude ublizeno od stejne osoby, a taky kvuli tomu, ze ji nedokazal udrzet...

huuuuuf ted sem si vylila dusi xD

9 Abbynka alias Ejbáta.. Abbynka alias Ejbáta.. | 1. června 2008 v 19:28 | Reagovat

Rikka : Zmlátím tě transparentem..XD

Dávat vinu Alánkovi,to se dělá?!

Ne,kšá!XD

10 Leny..^^ Leny..^^ | Web | 1. června 2008 v 19:32 | Reagovat

cože ?! xD no ne !

11 Psycho Candy Psycho Candy | E-mail | Web | 1. června 2008 v 19:34 | Reagovat

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Bernarde ty svině!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zbiju tě, zabiju zabiju zabiju!!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

*záchwat*

12 KikuSZka KikuSZka | 1. června 2008 v 19:34 | Reagovat

Souhlasim se Sajuš :-/

13 Terry Terry | Web | 1. června 2008 v 19:41 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!! Ach bože, to ne!! To nám nesmíš udělat, ty dva... To jsou takoví.... Takoví.... Nemám pro to vhodný výraz..!

Nemůžou spolu nic mít, chudák Alan, ať toho Sašu Bernard nechá :'-(. Sakra Syhy, to je týrání tohlecto x( :D. Jako teď už nebudu na nic jiného myslet než na "Borůvky" xD a budu v myšlenkách vraždit Sašu. To nám nesmíš udělat :'-(. Teda jako smíš, ale já to nechci :-D. Ehm.... Myslím, že teď už zaručeně neusnu. A nejen, že neusnu, já nebudu ani zítra dávat pozor ve škole, až půjdu na kytaru, tak mi prasknou všechny struny, protože budu na Bena tak naštvaná, že to tím budu vyvažovat. A určitě taky zkazím tu písemku z matiky, co budeme psát a já ani nevím, co všechno :D. Yeah... Tak jsem se trošku vykecala a teď už mi nezbývá dodat nic jiného, než "rychle dál" xD.

14 Petrusha* Petrusha* | 1. června 2008 v 19:42 | Reagovat

Sahy...si božíí..!!....chudáček Alánek :(

15 Wikiss Wikiss | Web | 1. června 2008 v 20:16 | Reagovat

A do hajzlu :D

16 Klariss Klariss | 1. června 2008 v 20:31 | Reagovat

*fujky fuj*...Bernarf je trubkaxD...Nemůžu to říct jinak, nechci na něj být hnusná, ptž chce Sašovi pomoc, ae zamotal se do toho chlapec...a upřímně bych mu docela přáala, aby se o tom Alan dozvěděl, tžeba by mu to pomohla si konečně uvědomit, kdo je pro něj duležitější!!;)

17 Klarit<3 Klarit<3 | 1. června 2008 v 22:51 | Reagovat

Škoda, že nemám nějakou možnost spojit se s Bernardem... Poslala bych mu "malé a něžné" dělo... :D

18 ailam ailam | E-mail | Web | 1. června 2008 v 23:02 | Reagovat

kráásna kapitolka, no čo mi to robíš s benom????

19 Dzesi3 Dzesi3 | E-mail | Web | 1. června 2008 v 23:56 | Reagovat

Neznášam , keď to robí , ale vlastne ho chápem ....nevie čo robí Dx neviem , ako ubližuje aj mne ! som moc moc moc zopätá s touto poviedkou , až sa za to hanbím !

Nestýkaj sa zo Sašom , buď s Alanom a preboha neurob žiadnu kravinu ! patrí to tebe , Bernard (Syhrael xD)

20 Quiquilla Quiquilla | E-mail | Web | 2. června 2008 v 17:14 | Reagovat

Zabít Bernarda! Toť vše =D

21 Peťushka Peťushka | E-mail | 2. června 2008 v 18:43 | Reagovat

Teď nevím, koho zabít xD Jestli Syhy, protože to všechno vymýšlí, nebo Bernarda. Nebo toho nejmenovaného.. xD Bože můj, tohle mě bude stát zdravý rozum...

22 Antannee Antannee | Web | 2. června 2008 v 21:29 | Reagovat

Chudák Bernard, nemá to v tý svý makovičce srovnaný...:(

Máte ho tu vůbec někdo rád, nebo jsem jen já divná?? :P:(:(

23 loleček-žužu loleček-žužu | Web | 2. června 2008 v 22:30 | Reagovat

a sakra :-o

24 JoRa.IvLu JoRa.IvLu | E-mail | Web | 3. června 2008 v 19:35 | Reagovat

Nééééééééééé...Bernarde vzpamatuj se ...........................jinak krásná kapitolka =D

25 Akkira Akkira | 4. června 2008 v 17:05 | Reagovat

Bernarde děláš si ze mě srandu,že jo??

Syhy ty nás asi chceš zabít, že?? *teatrálně se drží za srdce a předstírá infarkt:D*

26 Blanch Blanch | Web | 6. června 2008 v 1:26 | Reagovat

já Benyho zboˇýnuju, ale nesnáším Sašu... už jsem to říkala? Jednou? Dvakrát? Třikrát? Desektrát? Ne, opakuju to. Saša je parchant! :)

27 Ewicka Ewicka | 8. srpna 2008 v 23:51 | Reagovat

Bernarde zlato co mi to děláš ??? :( to ne teda ten saša je pěkný hajzl a pěkně využívá toho že Bernard je takovej dobrák a nedokáže mu říct ne :( .......chjooo doufám že mě Bernard nezklame jako doposud a nějak se vzpamatuje ....já mu věřím :D

28 Marion Marion | 19. srpna 2008 v 12:25 | Reagovat

Nenávidím Sašu! Nedivila bych se, kdyby on byl ten, kdo ublížil Matějovi... ale je to krásné, v pátek jsem začala číst první díly první řady a dnes jsem tady, mě to tak BAVÍ číst! :)

29 Janet Janet | Web | 14. září 2008 v 20:40 | Reagovat

áááááááá božžžeeeeee syhynooooo..xDDDD ty jednáááá..nedělej mi také nervy!!!

30 Larry Larry | 30. října 2008 v 0:39 | Reagovat

omg Bene ty s magor!!a toho debilního sašu nesnáším!!!!!

31 Haiky Haiky | 28. listopadu 2009 v 19:48 | Reagovat

Teď jsem momentálně naštvaná na Alana.

Nejenom on potřebuje spoustu lásky :P

PS: Ben není magor!

32 Kits Kits | 19. července 2010 v 20:34 | Reagovat

?!
čo to stvára.... chudák Alan : (

33 Ynne Ynne | Web | 29. prosince 2010 v 23:57 | Reagovat

no...já už bych svý matce neodpustila, kdyby mě nechala tak dlouho u otce. a hlavně...zdá se, že nikdo nechápe, jak moc se to všechno mohlo na Alanovi podepsat. normální člověk by z toho byl měsíce a roky vyděšenej, plachej, vydeptanej atd., a je překvapuje náznak vztahovačnosti... chudák Alan. on má právo se tak chovat, to s tátou ho může provázet celej život...
...
ahh tak tohle je... špatný.. Benny nenech se!! teď mě štvou úplně všichni! XD

34 Zuzana Zuzana | 25. listopadu 2011 v 22:26 | Reagovat

Vôňa vanilky??? To je vôňa Sašu? Ja som si myslela, že tak vonia Bernard. Vtedy s Alanom v tom klube ten kto stratil prsteň voňal po vanilke.
Myslím, že teraz sa to úplne ale dosť zle posralo. som naštvaná a sklamaná. Ben bude trpieť a prajem mu to, ale Alanovi nie, ten si toto nezaslúžil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama