Myrtilles - 8.kapitola II. řada část (2)

1. června 2008 v 19:23 | Syhrael |  ○○○ MYRTILLES 2
Alan si vůbec nepřipouštěl možné následky, které jej mohly čekat, až překročí práh svého domu. Namísto, aby matka spráskla ruce radostí nad tím, že svého syna vidí živého, zdravého a spokojeného, sjela ho jako malé dítě.

,,Kde pořád jsi, Alane! Tohle by ti žádná máma nikdy netolerovala! Nechci, aby ses pořád někde coural!"
Dala si ruce v bok a popošla pár kroků vpřed, takže Alan musel chtě nechtě zacouvat do kuchyně, posadit se na židli a tvářit se jako uzlíček neštěstí. Okamžitě sáhl po kousku medovníku. Matka tác přesunula na lednici a klepla chlapce přes ruku.
,,Teď poslouchej!"
Alan ublíženě nafoukl tváře. Litoval se, jídlo a vlastně všechno sladké miloval. Odepírat mu to byť jen na chvíli, to se rovnalo smrtelnému hříchu. Prameny vínových vlasů spadly chlapci do čela, vypadal jako malý nabubřelý satánek. Matka ho okřikla, ať se přestane nafukovat.
,,Já se nenafukuju!" Odsekl Alan. ,,Nevím, proč jsi taková, mami, mně je u Bernarda dobře... Je to můj druhý domov tam u něj..." Mávl rukou k oknu a stočil pohled na medovník.
,,Tvůj domov je tady, je ti šestnáct, jsem tvoje matka a mám právo rozhodovat o tvém životě, dokud nebudeš dospělý. Po prázdninách nastupuješ do školy, měl by sis začít zvykat, že všechno se netočí jenom kolem Bernarda, Alane. On chce mít svůj život a nemůže tě živit, to nejde!"
Matka nebyla schopná pochopit, proč chlapec k Bernardovi tolik tíhne. Chtěla mít Alana také někdy doma, povídat si s ním, budovat si k němu vztah, byl to přeci její syn, měla na to právo! Nebo neměla? Už ani nevěděla, co je správné a co není.
Alan si podepřel dlaní bradu a prohlížel si matku. I ona si prohlížela jeho. Dívala se na chlapcovo čisté a pečlivě sladěné oblečení, na jeho spokojený výraz, živé jiskrné oči, které těkaly po místnosti i siluetě matky. Tohle nebyl Alan, nepoznávala ho, seděl tu někdo jiný. Ten, kdo tu před mnoha týdny hledal azyl a jehož zbídačená duše i tělo nesly stopy po krutém zacházení, se proměnil do zcela jiného obrazu. Dívat se na Alana, to znamenalo pro matku příjemné pocity, uvědomovala si, že chlapec je šťastný. Jenomže to pověstné "ale" tam bylo.
,,Tohle nemůžeš pochopit." Povzdechl si Alan unaveně. Nehodlal tu zůstat. Nikdo mu nemohl dát to co Bernard. Potřeboval to a neuměl nezasvěceným vysvětlit.
,,Chápu to až moc dobře. Vynechal si dvě sezení u psycholožky, nemůžeš to tak odbývat. Za chvíli mi sem pošlou sociální pracovnici a co jí asi tak povím?!"
Matka smířlivě položila tác se zákusky na stůl. Alan chňapl po medovníku a kakaovém dortíku.
Ukousl střídavě z jednoho i druhého a zamazal si konečky vlasů čokoládovým krémem a šlehačkou. Matka zakoulela očima.
,,Já už mám na tenhle týden něco domluveného..."
Zamumlal Alan vyčítavě. Matka zoufale zavyla a praštila o stůl s vázou hyacintů.
,,Zůstaneš tady. Nebudu s tebou o tom diskutovat. Ty nic nechápeš, Alane, vůbec nic. Maluješ si svět tak naivně a růžově... Já nemám nic proti tomu, že jsi tak často s Bernardem, ale máš povinnosti jako všichni ostatní, musíš si je plnit. Až si je dáš do pořádku, tak si za ním můžeš jet..."
Matka ustoupila. Nedovedla se hádat a něco chlapci vyčítat, odepírat. Cítila stále vinu za svoje jednání před několika lety, kdy jej nechala u otce.
Alan si olizoval palec zamatlaný krémem. Pokud šlo o úklid pokoje, tohle mohl mít hotové za jedno odpoledne. Horší to bylo s pomyšlením na návštěvu psycholožky. Tohle nezvládne. A musí si poradit sám, s tímhle se Bernardovi nesvěří, připadal si jako blázen, styděl se za to, že chodí do poradny...
Do dveří strčila hlavu Alex a zamávala nákupní taškou. Když spatřila Alana, zapištěla údivem a ihned se k bratrovi rozběhla.
,,Ty ses na nás přijel také jednou podívat, jo?"
Alan přitakal a máznul jí na čelo trochu kakaa. Pošeptal Alex, že matka ho zlobí, a že tu pár dní zůstane.
,,To je skvělý!" Zavýskla Alex.
,,Alex, zlatíčko, za chvíli ti zavírají, já ten tvaroh potřebuji."
Zamlaskala matka netrpělivě a zamíchala těsto. Pochodovala kolem okna a Alan si vzpomněl, že když tu byl první den, matka přesně takhle chodila po kuchyni a vařila mu jahodové knedlíky.
,,Já chci jít s Alex!"
,,Ne, ty máš domácí vězení!" Odpověděla matka a Alan svěsil hlavu. Ještě pořád nebyl naučený odmlouvat a protestovat. Nemohl se zvednout a jít, měl uvnitř sebe psychický blok. Seděl a zahlížel na matku. Kýval nohama a snědl ještě čtyři zákusky, aby demonstroval uraženost.
,,Já ti koupím nanuk, Ali!"
Zavolala Alex z předsíně.
,,Ale já tu nemám žádné věci! Mám všechno u Bernarda, mami, musíš mě pustit!"
Zkusila to Borůvka málem plačtivě.
Matka byla neoblomná.
Alex se ještě třikrát vrátila zeptat se matky, co má vlastně koupit. Na počtvrté jí Alan vtiskl do ruky klíče od Bernardova bytu.
,,Prosím, vezmi mi tam něco na sebe, já tu nic nemám..."
Zaprosil Alan téměř zoufale a bázlivě si povzdychával. Chtěl za Bernardem, co si tady vlastně počne?
Alex přitakala, ještě se konverzačně otázala, co má koupit a jakou příchuť nanuku chce.
Sotva za sestrou zaklaply dveře, Alan vztekle vyběhl k sobě do pokoje. Vybije ze sebe vztek úklidem. Zarazil se hned na prahu. Bylo totiž uklizeno. Alex uklízela. Alan se musel pousmát i přes absolutní prázdno, které cítil. Sedl si na parapet okna. Tady tenkrát seděl, když za ním Bernard přišel... Pohled k posteli. Tam se převaloval a nemohl usnout, protože na něho myslel. Tady... mezi těmi čtyřmi stěnami, si teď musí poradit sám. A zrovna se ráno rozloučili tak odměřeně...
Alanovi to bylo neskutečně líto, všechno si moc bral. Složil si hlavu do dlaní a tiše si přemýšlel o vlastním světě. O Bernardovi, o jeho úsměvu a laskavém náruči, o polibcích, něžnostech, o jejich milování. Projelo jím to jako blesk, ty pocity byly tak intenzivní, že tiše zasténal. Teď by se u něho chtěl schoulit a nechat se hladit. Teď nechtěl žádnou psycholožku, s Bernardem zapomínal, kým dříve byl. S ním zapomínal na všechno...
Byla to posedlost a Alan to věděl. Nádherně se usmál a zaklonil hlavu. Opřel se týlem o rám okna a zavřel oči. Jen několik dní...
*
Alex se v obchodě moc dlouho nezdržela. Koupila sýrovou pizzu, spoustu zmrzliny a sladkostí. Udělají si s Alanem hezký večer. A vzpomněla si i na matčin tvaroh.
Neomylně zamířila k Bernardově bytu. Bude to chvilinka, Alan měl věci ve své fialkové tašce u postele v ložnici. Byla to hromádka, kterou si onehdy přinesl z domu a nestačil ji vybalit.
Alex cupitala ve svých orvaných balerínách jako srneček. Pohazovala si s taškou. V předsíni si sundala boty a opatrně našlapovala po perských kobercích. Krůček po krůčku. Zamířila jistě do ložnice, vzala to kolem Bernardovy pracovny. Byt byl ztichlý a prosvícený sluncem, ale bylo tu nádherně chladno, oproti rozpálené sahaře venku.
Spokojeně popadla Alanovu tašku, přehodila si ji přes rameno a poskakovala si to pryč. Opatrné cupitání po koberci. Zastavení.
Alex sebou trhla u pootevřených dveří obývacího pokoje. Tyhle zvuky by tady neměly co pohledávat, pohovka několikrát vrzla. Bernardovo šeptání. Dívka si šokovaně dala ruku před ústa. Jakoby tušila, proč ji to jen napadlo, taková absurdita! Musela se přesvědčit. Jemně postrčila dveře, skrčila se za nimi a odhrnula si culíky černých vlasů z obličeje. Pomněnkové oči několikrát zamrkaly. Nevěřily!
Bernard seděl na pohovce, opíral se zády o rám a jeho ruce byly volně položeny na Sašových bocích. Velice důvěrně po nich přejížděly a vyhrnovaly chlapci tričko. Saša se k blonďákovi tiskl. Dostával ho pod svou moc, věděl přesně, co udělat. Hladově se vpíjel jazykem mezi jeho rty a Bernard se nijak nebránil. Bylo to tak rychlé, tak náhlé, tak známé a tolik zvláštní. Ty pocity... Proč ho neuměl odstrčit? Přitiskl si jej víc na tělo a pomalu jej převažoval svou vahou na pohovku. Saša mu cosi dlouze šeptal do ucha.
Víc Alexiiny oči nesnesly. Zavřely se pod bránou nenalíčených řas a propustily jednu slzu šoku. Tohle nesměla být pravda...
Instinktivně nahmatala v kapse mobil. Pocítila vůči těm dvěma absolutní vztek. A měla důkaz.
Vůbec nevěděla, jak se v příštích několika minutách ocitla na ulici. Sklouzla na lavičku před záhon s tulipány a měla chuť jej celý rozkopat. Vztekle praštila s nákupem na volné místo vedle sebe. Vyťukala Filipovo číslo a přiložila si mobil k uchu. Zavřela oči a přejížděla si palcem po čele. Tohle vždy uklidňovalo, ale teď to ani za mák nepomohlo.
,,On ho podvádí!" Vyhrkla do telefonu plačtivě a málem se roztřásla křivdou. Jak jen mohl Bernard Alanovi tak ublížit!
,,Co se děje? Kdo? Alex!"
Filip sklouzl z postele na zem. Matěj ospale zvedl hlavu z přikrývek a mžoural kolem sebe. Tak krásně se mu usínalo, když ho Filištíček oddaně hladil a vyprávěl mu předělané parodované pohádky.
,,Bernard!" Popotáhla Alex zuřivě a hledala očima kámen, se kterým by se do bytu vrátila.
Filip klesl zpátky na postel a zasmušile se díval před sebe. Tohle bylo hodně zlé. Muselo to prasknout. Dovedl si to představit, tak zatraceně dobře to věděl!
,,Alex," pípl tiše. ,,Já... já to vím, že mezi Bernardem a Sašou něco... něco se tam odehrává, ale není to tak, jak to vypadá! Ben mi přísahal! Alan je pro něj vším!"
Matěj vytušil z Filipova hlasu strach. Objal ho zezadu kolem ramen a políbil jej na nahá ramena. Filip ho chytil za ruku.
,,To není pravda! Ten mizera si to s ním rozdával na pohovce, já je viděla, Filipe! Mám je vyfocené!"
Přehnala Alex v návalu rozrušenosti.
,,Neříkej to Alanovi!" Vyjekl Filip. Tak tohle byla podpásovka, tak ostré to nečekal. Že by Bernard doopravdy lhal?
,,To si piš, že mu to řeknu!"
Odvětila Alex zlostně.
,,Ne!" Zaprotestoval Filip. ,,On to nesmí vědět, Alex, Bernard to nemyslí vážně on jenom-..."
,,Takže ty to vlastně víš, jak dlouho už ho tahá za nos?!" Přešla Alex do útoku.
,,Tak podívej se, Filipe. Tuplem mu to řeknu! Vy všichni s ním jednáte jako s malým dítětem, Bernard ho jen využívá, aby se mohl s kým válet! Alan má právo tohle vědět!"
Než Filip mohl cokoliv říci nebo udělat, Alex ukončila hovor. Strčila mobil do kapsy a zlomeně se rozběhla domů. Co si vlastně myslela? Čekala u Filipa podporu, ale dočkala se akorát zklamání. Byla tak naivní, ona i Alan, všichni kolem věděli o Sašovi...
,,Je to zlé, Filipe?" Zašeptal Matěj.
,,Hodně zlé, Matěji..."
Odpověděl Filip tiše a zaraženě si mnul špičku nosu.
Někdo z nich udělal chybu. Ale následky ponese každý...
 


Komentáře

1 MOony MOony | 1. června 2008 v 19:29 | Reagovat

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE,,,,,Ježiši!!!! Syhy sakra ženská!!! Prosííííííííííím!!!!!/!!!

2 Mania Dardeville Mania Dardeville | Web | 1. června 2008 v 19:31 | Reagovat

Teda. Tak to je, no páni. Uhm... Nemám slov. Berdnard je vážně strašný! Jak jen mohl?! Ach jo... :'(

Krásná kapitola. Těším se na pokračování. Doufám, že to Alex Alánkovi řekne, jsem zvědavá na další kapitolu. Taky na všechny ty reakce...

Tohle tedy budu ještě dlouho vydejchávat. Jen doufám, že pokračování se dočkáme brzo...

3 *Moniq* *Moniq* | 1. června 2008 v 19:38 | Reagovat

já toho Bernarda zabiju!!!!!! zmetek jeden, chudák Alan :(

4 Mireille_Mirtillo Mireille_Mirtillo | Web | 1. června 2008 v 19:39 | Reagovat

Ty máš štěstí,že tě neznám osobně,protože bych tě zkopala do čtverečku .............. Jak jsi tuhle hrůzu mohla napsat ?!  ..... No nic,doufám,že to bude příště lepší

5 caroll caroll | Web | 1. června 2008 v 19:40 | Reagovat

muhehe....no já newm co říct

ale jo bude nějaký zrůšo:D

6 Psycho Candy Psycho Candy | E-mail | Web | 1. června 2008 v 19:43 | Reagovat

MAM ZÁCHWAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

chudák Borůvka,

Bernarde ty svině!!!! nesnáším Sašu! nesnáším nesnáším nesnáším!!!!

....Matěj je mi sympatický, čím dál víc....

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

7 Abbynka alias Ejbáta.. Abbynka alias Ejbáta.. | 1. června 2008 v 19:43 | Reagovat

Anó,Anó,Alex,miluju tě!!

Takhle tahat Alánka za nos,jen ať to praskne.

Bernard skončil,Saša skončil už na začátku...xDDD

Filip,toho chápu....

Syhy,prosímtě,jestli nebude do tří dnů pokráčko,tak se půjde tetička Abby zabít...XDDDDDDOpravdu!!

Probůh XDDHalvně ať se to nezvrhne,Alan se to dle mého názoru musí dozvědět,jeho mi nebude nikdo tahat za nos!!!

Pchá..

Puf..

Jsem zase uplně rozzuřená..xD

8 KikuSZka KikuSZka | 1. června 2008 v 19:45 | Reagovat

Já budu brečet :'( já je tak nesnášim :'( oba :-/

9 Syhrael Syhrael | E-mail | Web | 1. června 2008 v 19:47 | Reagovat

Mireille_Mirtillo: Tak hele, slečno, zamysli se nad tím, co jsi napsala, myslím, že si takovýhle výhružky si fakt nezasloužím. Ať to myslíš jakkoliv, mně to přijde dost přehnané. Pokud si chceš číst dojáčky, kde si padnou kolem krku, vyznají lásku a půl příběhu spolu prošoustají, tak si běž číst jinam.

10 Abbynka alias Ejbáta.. Abbynka alias Ejbáta.. | 1. června 2008 v 19:48 | Reagovat

Syhrael : Dobře Syhy..XDD

11 Terry Terry | Web | 1. června 2008 v 19:51 | Reagovat

Ne, já teď opravdu umřu, víš co? To je bezva, já se té školy ani nedožiju. Sice tuhle povídku nedočtu, ale alespoň si to budu moct představovat tak, že je tohle omyl, a že se to dá nějak vysvětlit a že to celé dopadne dobře. Ani už opravdu nevím, co mám napsat, jsem z toho prostě smutná, že to Bernard Alanovi dělá. Skončil u mě chlapec, až já ho někde potkám tak....

12 Terry Terry | Web | 1. června 2008 v 19:52 | Reagovat

:-D Tak mu domluvím...

13 Leny..^^ Leny..^^ | Web | 1. června 2008 v 19:54 | Reagovat

ajajajaj x(

14 helig-elli helig-elli | Web | 1. června 2008 v 19:57 | Reagovat

cos to udělala ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

15 Petrusha* Petrusha* | 1. června 2008 v 19:58 | Reagovat

Krááááásnáá kapitolka Syhy.....tě zbožňuju:)!!!.....

16 Amellka Amellka | Web | 1. června 2008 v 19:59 | Reagovat

tp snad není možný...nemůže mu to říct, proboha, přece nemůžeš dopustit, aby Alan bena opustil....to nejde.....chjoooo..... ale jinak je to mooooc krásně napsaný, ale dalčího dílu se asi nedočkám...umřu naštvaností xD

17 Segra Segra | Web | 1. června 2008 v 20:08 | Reagovat

já jim ukážu co jsem zač... co si ten debil Bernard o sobě myslí? o.O nemám ráda Sašu.. všechno akorát ničí x'(

18 Katush Katush | 1. června 2008 v 20:13 | Reagovat

.nééééééééé ..proč?.... :'( ..Nesnáším Sašu.....už nemám ráda ani Bernarda,tywe proč ho neposlal so řiti?............:-/  .chudák Alan :'(

19 aduska aduska | 1. června 2008 v 20:16 | Reagovat

dobře jim tak :-P všem

20 Wikiss Wikiss | Web | 1. června 2008 v 20:25 | Reagovat

A do hajzlu po druhé :D....Už chci aby to Alex Alanovi řekla a aby od Bena odešel... :D

A taky chci aby Sašu zajelo auto a rozmašírovalo ho na padrť :D:D

21 Lenik Lenik | Web | 1. června 2008 v 20:31 | Reagovat

OMG....to snad není možnýýýýýýý....Syhy ty nám snad chceš všem přivodit smrt:))))))...tak to je drsný díl...mazec...jak jen ten HAJZL BERNARD mohl podvést Alana s tím KUREVNÍKEM SAŠOU...ale jako vždy je to napsáno mocinky krásně a už se moc těším na další díl...je to hrozně napínavý a tak to má být...jj žádný slaďáky...já snad dneska ani neusnu...papa a Díky Syhy

22 Rikka Rikka | 1. června 2008 v 20:38 | Reagovat

je mi Alana lito... ale stejne za to muze... nwm proc.. ale pripada mi ze nejmensi vinu v tom vsem ma Benny... asi sem jedina kdo si tak mysli.. alle proste... mam takovy pocit...i kdyz asi za todle trochu vic muze Sasa, z, jak sem uz rikala, nedokaze priznat prohru... v teto kapitole sem mela pocit, ze jediny komu bylo ublizeno je Benny a zda se mi tu jako by... byl ten malej... a bezbrannej.. priznam se, ze tento pocit jsem k Alanovi uz nejakou dobu utratila... doufam, ze Alex Alanovi vse rekne a Alan pochopi, ze castecne si za to muze sam... dostal tu jedinenou sanci v podobe absolutni podpory Bennyho, ale ani si ji nevazil..

23 kai kai | 1. června 2008 v 20:45 | Reagovat

super kapitola .... esteze tam Alanova maminka Alana po tie veci nepustila, neviem si predstavit ako by to dopadlo, keby sa tam ocitla namiesto Alex boruvka....T_T

neviem preco nemate vsetci Bena radi (ja ho mam rada), je len trosku zmeteny a potvorka Sasko vyuzil situaciu...>_< #@!

....moc sa tesim na dalsiu kapitolku...^_^♥

24 Sillwuška Sillwuška | 1. června 2008 v 20:46 | Reagovat

Tak tohle je už mooc.... to jsem od Bernarda nečekala...... jsem zwědawá, co se bude dít dál.......

25 Klariss Klariss | 1. června 2008 v 20:49 | Reagovat

Sem v šoku!!xD..... Ale musím se přiznat, že mi to udělalo radost!!!...Prsotě chci, aby se to Alánek dozvěděl, nejvcí mě totiž dokáže naštvat, když ho někdo tahá za nos. ... Nejradši bych byla, aby mu to Alan pěkně spočítal. Ben by se mu potom mohl plazit u nohou!!xD... Tohle totiž přehnal, občas by taky mohl přemýšlet hlavou!XD... No už sem celá natěšená, až to Alex Alanovi řekne a ukáže, sice se Alánek bude trápit, ale pořád lepší, než aby ho ten hajzlík za jeho zády podváděl.

26 Klariss Klariss | 1. června 2008 v 20:53 | Reagovat

xD...Ovšem musím taky dodat, že všechna vina není jen na Benovi... Myslím, že poslední dobou se všichni  chovaj jako hovadaxD.... Teda kromě Filipa, ten má u mě plus za MatýskaxD...A třeba se právě tímhle pročistí trochu vzduch. xD...I když, aby se spíš Alanovi nezastavil přísun kyslíkuxD...

27 Jack.toxicbunny Jack.toxicbunny | Web | 1. června 2008 v 21:08 | Reagovat

Pravidelná dávka emocí :D

28 Starvation Starvation | E-mail | Web | 1. června 2008 v 21:38 | Reagovat

Wau!!!Těšim se na pokračování!!!!!Z toho já neusnu!!!!

29 Chris Chris | Web | 1. června 2008 v 21:49 | Reagovat

:((((((((((((((((((((((( ach jo... no co se dá dělat... píšeš úchvatně.. ale ....

30 KikuSZka KikuSZka | 1. června 2008 v 22:09 | Reagovat

Jack.toxicbunny : :-D:-D asi tak mno :-D:-D

31 Madison Madison | Web | 1. června 2008 v 22:18 | Reagovat

Syhrael opět bodovala. Musím jenom podotknout, že s tím Sašou docela soucitím. Prostě mi příjde, že se cítí nehorázně sám a opuštěný, proto dělá to co dělá. Nechce být sám a Ben je asi jediný v jeho životě, co by mu mohl dát trošku té radosti. Alan si to nezaslouží, ale co oči nevidí, to srdce nebolí.

32 SaJuŠ SaJuŠ | Web | 1. června 2008 v 22:19 | Reagovat

Dobře... vyjadřuju obrovskou podporu Alimu, na Bernarda seru. Kašlu na něj. U mě skončil!!!!!! Podvádět ho se Sašou? To teda ne! To mu vytmavym zmetkovi. Ten to nepřežije!

33 Edie Edie | E-mail | Web | 1. června 2008 v 22:28 | Reagovat

Proč? Vernarde, ty jsi taková svině... tohle si Alan nezasloužol a zrovna s Sašou... ach bože

34 fleur_packyt fleur_packyt | Web | 1. června 2008 v 22:49 | Reagovat

Ten Bernard. To je BASTARD!!! Jak mohl?!! :(

Chjo, jinak krásná kapitola, ale ten PARCHANT! Nesnáším ho. Od teď.

35 Klarit<3 Klarit<3 | 1. června 2008 v 22:59 | Reagovat

Pošlu mu dvě děla... Zkazil si u mě reputaci na hodně dlouho. I když je nemožné, aby to tak bylo, tak Bernard pro mě byl vždycky taková Ledová a Dokonalá "královna" a teď už není ani jedno:'(

36 Sendy Sendy | Web | 1. června 2008 v 23:07 | Reagovat

já si nemůžu pomoc, Bernard mi jde z duše xD

je mi čim dál tim víc sympatický xD

i Sašu jsme si celkem oblíbila :D

vim, vim, jsem jediná, kdo nefandí borůvce xD

ae já ci nemůžu pomoc :D

Bernard forever xD

37 ailam ailam | E-mail | Web | 1. června 2008 v 23:08 | Reagovat

skvelá kapitolka, naozaj úžasná, už sa teším, čo bude ďalej a hlavne na alanovú reakciu ;)

dakujem

38 Dzesi3 Dzesi3 | E-mail | Web | 2. června 2008 v 0:09 | Reagovat

Oh ! nie ! pri čítaní myrtilles si pripadám ako uplné Emo xD je mi to tráápne , ale tečú mi slzy !..

Niee! teraz ....nezaspím , mám broučka v hlavinke a ten zmrd mi nedá spať ....au ...

Moc pekne prosím , aby Alex bežala domov , rozrazila dvere , hodila na stôl tvaroh , išla za Alanom a tú prekliatu fotku mu ukázala ! Prosíím ! ! !

39 Sylwa Sylwa | Web | 2. června 2008 v 0:32 | Reagovat

Tse... Ano, ať mu to řekne. Okamžitě.. xD

Tohle posral jako... Nemám ho ráda momentálně...

Nakopte mu prdel. xD

To snad není možný!!!

40 flixo flixo | E-mail | 2. června 2008 v 8:07 | Reagovat

ježíííš... no né, že bych to nečekala, ale ... až tak? že to nezajde dál, Syhy, že ne? že ho pak Benny od sebe odstrčí, že takhle to nejde a odveze ho domů a pojede za Alánkem..? bééé... :'-( já ci další dílek...

41 LillyRose LillyRose | 2. června 2008 v 14:45 | Reagovat

mno ci paana tolko komentov! :D ale ja budem strucna  -//-

42 bejik bejik | Web | 2. června 2008 v 15:57 | Reagovat

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj :o :O

Ben je ale blbec...

43 Goddy//Milujme borůvky! Goddy//Milujme borůvky! | E-mail | Web | 2. června 2008 v 17:05 | Reagovat

Syhrael.....máš zakazené kravíky! Dokud se nenaučíš psát opět bez tragedie! Vybuchuju tady vzteky a mám chuť dát Benovi čelo! Sašine! Vypadni od něho!

44 Quiquilla Quiquilla | E-mail | Web | 2. června 2008 v 17:35 | Reagovat

Ten Bernard je takej kretén!!! To se jinak říct nedá!!! Jako mě to bylo jasný, že je tam Alex najde! Nechtěla bych být Alanem...

45 Peťushka Peťushka | E-mail | 2. června 2008 v 19:10 | Reagovat

Jsem pyšná na Alex! šikovná holka... ať to hezky řekne Alanovi a ten ať jejich vztah ukončí.. jinak budu zuřit.. A tomu Bernardovi bych plácla přes tu nemravnou hubu xD Rychle dál.. a snad ani nemusím říkat, že je to dokonalý...

46 tersa tersa | Web | 2. června 2008 v 19:10 | Reagovat

budu bulet

47 Arashinka Arashinka | E-mail | 2. června 2008 v 19:14 | Reagovat

prosíím .. jak to dopadne.. rychle pišššš  *-*

48 VeruTH VeruTH | E-mail | 2. června 2008 v 20:22 | Reagovat

tak to je drsný...nečekala sem,že to praskne tak brzo...teda...chudák Alan...a vlastně mi je líto i Bena.....protože tímhle si všechno totálně pohnojil!

49 Antannee Antannee | Web | 2. června 2008 v 21:52 | Reagovat

chudinka Alan...ale Benny to zpraví...bude to dobrý...je dokonalý, takže tohle zpraví...

50 Quasha Quasha | Web | 2. června 2008 v 22:31 | Reagovat

nemůžu říct nic víc než hajzl Bernard, nenávidím ho, jak to mohl dovolit? Saša je svině největší, nenávidím jej....aaa chce se mi brečet. Další díl bude as hodně depresivní  smutný. Ať mu to Alex řekne!!! Sice nechcu aby Alan trpěl ale zároveň chci aby to věděl, má na to právo...oh muj bože....to je strašný x(

51 Cathy Cathy | 3. června 2008 v 13:23 | Reagovat

neeeeeee ten Bernard je takovej.......ani nevím jakej.....nmám ho ráda jak to může Alánkovi dělat. Jenom ať to Alex Alánkovi řekne konečně dostane BEn co si zaslouží!!!! a Saša to je taky takovej malej zle proradnej darebák:( ale jinak krásná kapitola:)

52 Liquid Skin Liquid Skin | E-mail | Web | 3. června 2008 v 13:52 | Reagovat

JEŽIŠI NEEEEEEEEEEEEEEEE *smutný pohled* ten Bernard je blbeček šmarjáá.... tak sakra přece proč tohle Sašovi dovolí když má být s Alanem?! Kruci! Ten Saša mě štve, nikdy sem ho neměla ráda a ani mít nebudu, krucii mě je až do pláče xD.... Bože muj co bude až to Alex řekne Alanovi? Vždyť ten to nezvládne! :'( Já chci rychle další díleeek....ale tenhle je fakt úžasnej, jak se to zapletlo a tak...

53 Bellatrix Black Lastrange Bellatrix Black Lastrange | Web | 3. června 2008 v 16:03 | Reagovat

Asi se budu opakovat, ale JEŠŠÍÍÍÍÍÍŠ NÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!! To je táková podpásovka! Bernard je i přes moje předešlé sympaie, šílenej šmejd...:) Né vážně, tohle bude ještě vážně zajímavé! Alespoň že je je Maty s Filípkem...Ale že je načapala zrovna Alex...mno svým způsobem je to fikaný a rafinovaný...úplně živě si to dovedu představit a jestli má i usvědčující foto...Vážně, ale Syhy takhle to zseknout v tom nejnapínavějším, nejtragičtějším a nejošklivějším konci...to se nedělá!

PS: Má cenu říkat jak byla ta kapitola opět super? Asi ne co?...:)))

54 JoRa.IvLu JoRa.IvLu | E-mail | Web | 3. června 2008 v 20:06 | Reagovat

Bernard=blbec na entou ale jako fakt...chudák ali =C Syhy honem dál =D

55 Sirriana Sirriana | 4. června 2008 v 14:24 | Reagovat

OMG!!!!!!!!!!!!!!! .. tahle povídka je božííííííííííí. .. . lepší než čokoláda a to mluvíš s zapřísáhlým čokofilem. . .. . . .

Benny fakt netušim co s nim v jednu chvili ho chápu a v druhé naprosto nenávidím. .

Jen mu to řekni Alex. . .už se nemůžu dočkat. . . .

Ten konec me ale naprosto dorazil. . to jsem nečekala. . .naprosto ne. . . a kvůli tomu je to je to naprosto ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽASNÉ. .. . . člověk už pomalu nenajde věc u které neví jak to skončí. . . ale když jo . . tak to stojí za to. . . těším se na další kapču

56 Akkira Akkira | 4. června 2008 v 17:18 | Reagovat

ooo bože, ooo bože.....syhynko tohle mi nedělej....jak se má člověk po takovémto nervovém otřesu asi tak začít učit??.....nooo to mi teda pověz

Bernarda bych prašila něčim hodně tvrdym po hlavě a Sašu v tuhle chvíli přestěhovala někam na druhou stranu zeměkoule...i když zase on je do Bernarda hotovej stejně jak Alan, ale prostě Borůvka je Borůvka

Doufam,že mu to Alex neřekne.....jprvní vlnu jeho zklamání by si měl Bernard vyžrat sám.....ale on je pro mě v tuto chvíli pěknej hajzlík...takže mu to neřekne:(

Teď tě Syhy můžu jen prosit aby jsi se s dalšim dílem moc nezdržovala, protože tohle bude ještě zajímavé

57 Verca Verca | 5. června 2008 v 19:19 | Reagovat

Pfůůů, Alana mi je hrozně lííto, bernarda chápu, rozumim tomu proč to dělá, ale nesouhlasim s tim. Měl by si říct jednou pro vždy že se sašou končí, šoupnout ho do belgie a šlus, jinak mu alan zamává a skončí to špatně

Jinak povídka je to naprosto dokonalá, nikdy sem nečetla lepší, uplně mě to uchvátilo, sem na tom závislá a to sem tvou stránku objevila teprve včera.

58 Blanch Blanch | Web | 6. června 2008 v 1:36 | Reagovat

Nebudu pániova ani ooohovat a woowovat... upřímně jsem tuhle zápletku dříve či později čekala. Přeci jen... o čem by povídka byla..idyla každého nezajímá a jen další dávka emocí a toho, jak se znovu Ben s Alem dávají dohromady, to je přesně to, co každého udrží :)

Nebudu říkat, že je Ben zmetek, je to svým způsobem slaboch a Saša..och..to jsem vám ještě neříkala, ale nesnáším ho a od začátku jsem věděla, že něco udělá! :)

59 Janik Janik | E-mail | Web | 6. června 2008 v 14:41 | Reagovat

Oh! Chudák Alan! Bernard očividně není tak vyspělý, jak se tváří...vždyť je to malé děcko, co neví, co chce!!!! Je mi alánka neskutečně líto, i když takovéhle rány člověk většinou donutí být silným a zvednout se a bojovat, ale kdo ví, Alan už měl ran dost... unese to? :-O

60 Pájuška Pájuška | E-mail | 7. června 2008 v 0:20 | Reagovat

Teda já v tom mám dost bordel xD Teď už ani newm kdo za to může akdo ne,dokonale si mě zmátla :D! Ben je svině,že ho podvádí,ale zas jako chudák,že se tomu Sašoj neumí bránit...Saša je taky howádko,takhle chtít Alana s Bernardem rozdělit!! Ale zase je to chudinečka,když Bena tak miluje,newim co bych dělala na jeho místě....Alan,toho je mi fakt líto,když ho Ben podved a on ho tááák potřebujue♥! Ale zase si  o to sám říkal?ben se snažil to Alan ho odmítal... A Alex,není blbá když mu to chce říct,dyť to chudinku Alánka zabije! Ale zas na druhou stranu (už asi po padesátý xD) by mu to měla říct,Alánka nebudou tahat za nos!

...prostě už totálně nevim,kdo je tedy teď ta záporná postava xDDD Protě chaozzz :D

61 Kajess Kajess | Web | 7. června 2008 v 21:16 | Reagovat

Sakra. Sakra. Sakra. Sakra!

62 oujéééé oujéééé | 8. června 2008 v 19:42 | Reagovat

Oujééé, prosííím kdy bude nová kapitolka? sem na tom uplně závislá a ono nic a nic:(( Prosííííím

63 Ewicka Ewicka | 9. srpna 2008 v 0:02 | Reagovat

Bernarda upe millowám, ale teď mě zklamal :( co mi to děláte ??? SAKRA.....

64 uNhApPiNeSs ^^ uNhApPiNeSs ^^ | Web | 31. října 2008 v 23:12 | Reagovat

NENÁVIDÍM SAŠUU!!!

Vrrrrrrr!!!

budu brečet xD ...

65 Zuzana Zuzana | 25. listopadu 2011 v 22:34 | Reagovat

1. infarkt sa dostavil. Zastavilo sa mi srdce. On to vážne urobil... Niééé prosííím nech Sašu odstrčí, to predsa nie je možné aby zabudol na miláčka Alánka. Zlomí mu srdiečko :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama