Saltarïna - 22.kapitola

3. února 2009 v 13:06 | Syhrael |  ○○○ SALTARINA
Churavý elf se z posledních sil vydrápal ze své postele, přestal na chvíli sípat a kašlat a klepající ručkou zapnul počítač, aby vám přidal další díl :D Takže přeji moc hezké počteníčko :-)
Probudil jej nepříjemný zvuk jeho odcházejícího snu. Slyšel tenké vydechnutí a prázdný úder dlaně. Mladý život vyprchával z bezvládného těla. Otevřel oči a posadil se na posteli. Bylo to příliš čerstvé. Unaveně si povzdechl. Letmý pohled vedle sebe. Další povzdech. Opět to neovládl. Opatrně sáhl na pokojně spící nahé tělo, jako kdyby se ujišťoval, že vůbec jeho půlnoční kořist dýchá. Ušklíbl se. Ani opilý neměl špatný vkus.
Přikrývka spadla na zem, jak ji ze sebe neochotně shodil. Měl poněkud problémy s rovnováhou a musel se na okamžik chytit hrany stolu, aby vyrovnal rozbouřené tělo. Odmítalo se podřídit jeho způsobu života. Horká sprcha jej zkrotila. Oknem do koupelny pronikaly první sluneční paprsky. Nádherný podzimní den. Na jiném konci země by se ze slunce radoval a možná by to na jeho tváři vykouzlilo upřímný úsměv, tady to ale nepovažoval za svůj domov, který by měl mít tu čest, aby ho obdařil svým provokativním úsměvem. Rád by dnešek bojkotoval a zalezl si zpátky do postele. Nutně potřeboval být sám a dořešit některé důležité věci, slib daný bratrovi ovšem porušit nemohl a nechtěl. Vlastně byl i docela zvědavý, kolik se toho změnilo za dobu, co naposledy jeho oči spatřily potemnělé sídliště, a pokud se k tomu přičetl oběd od Maxmiliána, rovnalo se to téměř nebeské kráse. Nač si stěžovat...
Ansem uměl krásu ocenit. Samozřejmě. Přesto kolem postele prošel bez povšimnutí. Posbíral jen několik kousků oblečení, které včera skončily na dost neobvyklých místech a mrštil s nimi na pohovku. Prohlédl se v zrcadle. Nevypadal dobře. Jeho sinalá pleť a mrtvolně zakalené oči prozrazovaly, že něco není v pořádku. Podíval se k posteli a bříškem ukazováčku si opatrně přejel po klíční kosti. Jeho silně poškrábané ruce skryly rukávy tmavé mikiny a duševní rozervanost uklidnilo okamžité opuštění domu. Zacházel už moc daleko...
Předpokládal, že před Christianem nic neskryje a předpokládal správně. Zkrotl jako beránek a svěsil poraženě hlavu. Teplo předsíně a blízkost bratra jej rozechvívala. Přivřel oči, když ho dlaň milovaného pohladila po blonďatých vlasech a lehce pleskla přes tváře. Bylo to důvěrné bratrské šťouchnutí a jemu se udělalo neskutečně lépe. Pevně chytil Christiana za cíp trička a přitulil se k němu. Na kratičký okamžik, možná jen několik drobných vteřin.
,,Jsi v pořádku?" Zamumlal Christian nedůvěřivě a bedlivě si Ansema prohlédl. Vlastně nevěděl, proč se na to ptal, snad chtěl něčím přebít vnitřní instinkty, protože pravdu znal.
,,Je mi... dobře. Nestarej se o to, Christiane... Přijde to až za pár dní," zašeptal tiše. Bylo to důrazné varování, které mělo přesvědčit, že všechno je v pořádku a tím končí hranice i pro Christiana. Žádné otázky a už vůbec ne odpovědi. Ansem uhnul očima před zrcadlem. Cizince nepřijímal. Rychle vtiskl bratrovi do ruky igelitovou tašku, aby mu znemožnil naléhat. Bylo v ní ovoce a pár sladkostí pro všechny. Ansem na návštěvy nikdy nechodil s prázdnou.
,,Máme nového člena rodiny," pronesl Christian lehce usouženě, takže se Ansem musel zasmát. ,,Opravdu? Nějaké zvířátko snad?"
,,Ne. Je to kluk..." Christian pootevřel dveře do kuchyně a gestem Ansema vyzval, aby vešel. Maxmilián stojící u kuchyňské linky se s trhnutím otočil. Jeho příliš bledá pleť a vyhaslé jiskřičky hnědých očí prozrazovaly, že něco není v pořádku a Ansem překvapeně uhnul pohledem mimo ztělesnění utrpení. Nemohl mu pomoci, tady to nezáleželo na něm. Christian byl ten důvod. Nikdo nemohl Maxmiliánovi dát víc. A přeci tam bylo něco zvláštního, možná nějaký instinkt, který Ansemovi prozradil, že Maxmilián kromě duševní rozpolcenosti trpí i fyzicky. Jeho rozostřené pohyby, když neobratně zacházel s nožem, byly silně patrné, u Maxmiliána příliš nemožné.
,,Kluk, říkáš?" Ansem se unaveně posadil na židli a přehodil si kabát přes opěradlo. Cítil se vyčerpaně a vůně připravovaného jídla jej uklidňovala a naplňovala klidem. Uvědomil si, že má po dlouhé době hlad a že obličej jeho bratra působí ustaraně.
,,Mimochodem, moje domestikované zvířátko ještě spí, nebo z posledního... kšeftu ještě nepřišlo domů?" Zašklebil se a perfektně dokázal skrýt všechny svoje pocity i emoce. Působil ležérním a hravým dojmem, z jeho očí se odrážela lhostejnost vůči Jakubovi a vlastně celému světu. Christiana lehce rozčilovalo Ansemovo laškování. Nedokázal totiž určit, jestli to jeho bratr myslí vážně, nebo opravdu jen hraje neškodnou hru a baví se chlapcovou roztěkaností. Bylo by mu to podobné, každopádně Christian dal letmým gestem najevo, že první možnost je správná.
,,Pověz mi něco o tom vašem novém klukovi, než mě s ním seznámíš..." Ansem elegantně převedl téma hovoru, jako kdyby jej v nejmenším nezajímalo, jestli domestikované zvíře spí, nebo se někde pase, a ihned poznal, že Christian na nevraživost vůči jeho zájmu o Jakuba zapomněl a živě se chopil vyprávění o jejich novém svěřenci. Ansem dost užasle naslouchal a upíjel po lžičkách čaj, který mu přinesl Max.
,,Takže říkáte, že je to cirkusák vyhraný v kartách a volá se na něho Šemík?" Ujistil se Ansem po pár minutách soustředěného utřiďování nových informací. Pohrdavě poslal Ruměnku do horoucích pekel a odstrčil stranou prázdný hrníček.
,,Nekomunikuje s námi. Určitě nám rozumí, ale... prostě nemluví." Osmělil se Maxmilián.
,,Nemůžeme ho vyhodit. Ale také nechceme být jeho... věznitelé. Zatím si tak připadáme." Konstatoval Christian zasmušile. ,,Byl velmi brzy vzhůru, od rána sedí na pohovce a dívá se k oknu nebo do prázdna. Nestojí o žádnou pozornost, ale byl docela vděčný, když dostal snídani. Sem k nám do kuchyně jít nechtěl, ovšem nemyslím si, že by námi pohrdal, působí spíše bojácně, má strach, to je celé... " Christian se podíval na Maxe, čímž mu nabídnul prostor k případnému dovětku, což Ansema utvrdilo v tom, že jejich vztah si po tom všem stále udržuje jakési hranice slušnosti a úcty.
,,Prostě je to takový nečekaný Dáreček..." Povzdechl si Max a bezradně pokrčil rameny.
,,Nejprve se rozhodněte, jestli je tu pro něho místo a jestli opravdu stojíte o... plný počet... Jestli ho dokážete přijmout jako nového člena rodiny, nebo pro vás bude jen náhrada za Felixe. V případě druhém bych se přikláněl k možnosti mu ten domov raději neposkytovat, protože nikomu se nelíbí na pozici náhražky..." Nakousl Ansem stále citlivé téma. Sledoval, jak se Christian zvláštně zadíval na Maxe, který měl skloněnou hlavu a dlaní si nervózně přejížděl po týle. Zranitelný a ponížený, jeho bledé tváře nachově zářily a pootevřené rty se chvěly. Zpod rozcuchaných vlasů spadajících mu do čela, se pokoušel v Christianových očích najít nějaké pochopení nebo nabídku. Instinktivně očekával výčitky a planoucí vztek, znejistilo jej, když tam nic zlého neobjevil. Bouře se vyjasnila a průzračně modrý oceán vybízel k tomu, aby jej přebrodil a přestal se mu vyhýbat.
,,Nepotřebujeme a nechceme nového Felixe." Slyšel ho, jak pevně pronesl, a příliv se vzdaloval. Nutil ho zvednout hlavu a najít rovnováhu.
,,V tom případě vám nic nebrání rozšířit domácnost, ale vysvětlete mu jasná pravidla. Nevíte přesně, kým je. Můžete se také ráno probudit a mít vybílený byt, nebo se neprobudit vůbec. Buď začne zpívat, nebo poletí." Shrnul Ansem nepřístupně. ,,Je to možná příliš tvrdé, ale myslím si, že vaše domácnost postrádala a stále postrádá rodinou soudržnost, protože jinak byste nebyli dnes rozdrobení a rozhádaní." Trochu se ušklíbl a Maxmilián se raději otočil k hrnci s polévkou. Byl si téměř jistý, že Christianovy oči mu do zad vypalují cejch. Pevně stiskl otlučenou vařečku v ruce a překonal nával horka ve spáncích. Kuchyň válcovalo ticho.
,,Polévka už je... hotová." Jeho hlas zněl tence, během uplynulých dnů ztratil veškerou ráznost, která byla pro něho tolik příznačná.
,,Jdu se seznámit," zabručel Ansem podrážděně. Christian si bezradně povzdechl. Rozhodl se vzbudit spící kluky, a tím se tak vyhnout pobytu s Maxmiliánem v jedné místnosti, nebo bratrově útoku. Ještě pořád na to nebyl připravený, ačkoliv věděl, že Max by o jedinou špetku citu neskutečně stál. Něco Christianovi bránilo mu ji poskytnout. Možná podvedená ješitnost, uraženost a povaha zděděná po jeho předcích. Hrdost, chlad, vztek. Stále měl na paměti krev, která ulpěla na jeho rukou, když ho uhodil a mrštil po něm talířem. Sladký pach rudého provinění jej v tu chvíli zbavil veškerých ideálů o své dobrotě. Připadal si jako otec a nenáviděl se za to. Nevěděl, co si s tím počít.
Seznámení s Dárečkem bral Ansem jako bojový úkol pro svoje ambice. Chtěl si dokázat, že to zvládne a sotva se na chlapce podívá, tak se dočká pár slov. Sám sobě se zasmál, než vzal za kliku. Vysoké nároky miloval a naučil se od sebe požadovat co nejvíc. Stávalo se, že byl občas zklamán. Těžce to nesl. Když ho poprvé spatřil, pochopil, že ani teď to nebude snadné. Seděl na pohovce, rukama si objímal kolena a téměř černýma očima neslyšně vítal cizince. Už od prvního pohledu působil jako oříšek, který násilná ruka nerozlouskne. Nebylo pochyb, že se o to nějaká bestie pokusila, protože jeho oči byly příliš smutné a výraz velice zarputilý. Ansem věděl, že před ním musí sklonit hlavu, jinak odejde s nepořízenou. Zdálo se, že chlapec na to čekal, jeho tělo bylo napjaté a ve střehu. Nedůvěřoval. O pěkný kus se odsunul, když si k němu Ansem přisedl na pohovku.
,,Nekoušu," usmál se na něho a podal mu ruku. ,,Jsem Christianův bratr. Ansem. Můj otec měl smysl pro humor, když nás pojmenovával..."
Sebastyén nabízenou dlaň letmo otočil konečky prstů, bedlivě si ji prohlédl, než ji opatrně stiskl a na jeho rtech se objevil plachý úsměv. Ansem pochopil, že prošel. Bylo tu něco zvláštního na jeho dlaních, čemu Sebastyén porozuměl a zbavilo jej to strachu. Ukazováčkem se dotknul místa nad zápěstím, obtáhl hluboký kříž a stiskl dlaň v místech pod malíčkem. Bezradně si skousl spodní ret a vzhlédl do Ansemových očí. Chtěl mu něco důležitého sdělit. Rozhlédl se kolem sebe, možná hledal kousek papíru a tužku. Ansem koutkem oka pohlédl na svoji dlaň, věděl, co chlapce zaujalo.
,,Proč nemluvíš?" Zeptal se Ansem tiše a uchopil ho za zápěstí. Sebastyén rukou ucukl. Odvrátil hlavu k oknu. Nebyl zvyklý, aby s ním někdo jednal měkce a staral se o jeho pocity. Instinktivně očekával trest nebo něco jiného, co by jej vrátilo zpátky na začátek. Možná to i chtěl, aby ho vyhodili, aby na něho byli zlí. Nevěřil, že lidé mohou být dobří, zmátlo jej to. Ještě nikdo na něho takhle milý nebyl.
,,Nemluvíš s lidmi, protože jim nevěříš..." Odpověděl si Ansem a nervozita, která prostoupila Sebastyénovýma očima a nechala tam záblesk pravdy, jej v tom utvrdila. Povzdechl si.
,,Poslouchej mě, Šemíku, tady ti nikdo... neublíží. Oni tě budou mít rádi, pokud jim ukážeš, že o to stojíš. Budou tě poslouchat a mluvit s tebou, brzy zjistíš, jak je to krásné. Jsi sám sobě vězněm, když mlčíš... A všichni lidé mají jen jednu trpělivost, někdo menší, někdo větší, ale když ji něco nahlodává, brzy zmizí úplně, ať je jakkoliv veliká. ...Přišel jsi z neznáma, nic o tobě neví, to je přeci špatné... Chceš tu přeci zůstat, ale musíš je přesvědčit... "
Chlapec pomaloučku otočil hlavu. Smířeně a s jistou lhostejností, přesto si Ansem byl opravdu jistý, že je to jen maska a pod tenkou slupkou se skrývá zmatek, bezradnost a touha. Tohle štěně o dobré bydlo jistě stálo a umělo za trochu lásky být vděčné, jen si s tím neumělo poradit. Chtělo mlčet, bálo se, že se příliš otevře a lidé jej zklamou a ublíží mu, tak jako už tolikrát předtím. Sklonil hlavu a tmavá hříva mu spadla do očí.
,,Přemýšlej o tom," pousmál se Ansem povzbudivě. Byl si jistý, že Sebastyén o tom už dávno přemýšlí. Skousával si rty a hbitými prsty stále žmoulal spodní okraj trička.
,,Vlastně jsem ti ještě přišel říct, že... se podává oběd. Jsi zván ke stolu, pokud o to... stojíš?" Mrkl na něho Ansem. Sebastyén se opatrně zvedl z pohovky na znamení souhlasu. Stál malinko vratce, ale měl krok vznešenější než kdejaký cirkusový kůň. Držel se za Ansemovými zády v uctivé vzdálenosti dvou kroků a zvědavě mu nahlížel přes rameno.
,,Sebastyéne, tady je místo pro tebe, vedle Viktora..." Chopil se Maxmilián duchapřítomně zasedacího pořádku a bradou ukázal na volnou židli. Hrnec dosedl na stůl ve stejném okamžiku, kdy se jejich Dáreček téměř neslyšně začlenil. Ansem se posadil naproti. Vedle Jakuba. Domestikované zvířátko ukázalo, že je opravdu velice domestikované a židli si zvědavě posunulo o několik čísel... blíž. Vzpomene si Ansem, nebo bude stále tolik odtažitý? Vzpomněl si! Když sahal po své lžíci, dotknul se malíčkem chlapcovy ruky. Jakubovi projelo přes páteř silné vzrušení a ucukl s rukou, jako by se popálil. Jen se bál na něho podívat, jeho oceánsky modré oči jej studily na líce.
Teprve když Sebastyén uchopil lžíci mezi prsty a zkusmo usrkl trochu polévky, život kolem stolu se rozeběhl.
,,Dobrou chuť," popřál Christian všem a mile se usmál na nového člena jejich rodiny.
Všichni až na cirkusového Šemíka odpověděli. Jen on zašeptal v rozervaném nitru...

*

,,Ansemovi... dnes chutnalo, nemyslíš?"
Uvědomil si, jak jeho hlas zněl tence a možná i prosebně, tak moc toužil po odpovědi. Ticho setmělé ložnice mu nepřinášelo tolik potřebnou úlevu. Připadal si osamělý a svým způsobem i odstrčený. Pod slabou dekou se proháněla zima a Christian byl tak daleko... Na druhém konci postele. Přišel teprve před chvílí, toulal se s bratrem podzimním večerem. Zahříval si zkřehlé prsty a Maxmilián slyšel, jak si na ně dýchá, zatoužil se k němu přitulit a zahřát jej, jako nějaký oddaný pes. Doufal, že se atmosféra uvolní, když se pokusí navázat rozhovor.
,,Chutnalo." Přisvědčil Christian chladně. ,,Sebastyén... nějaké změny?"
,,Ne, celé hodiny sedí na pohovce, a když jsem mu zapnul televizi, lhostejně se na ni díval... ale díval se..." Max se podle svého promyšleného plánu překulil na bok. ,,Viktor s Jakubem odešli brzy spát... Jakub byl... smutný. Asi proto, že si jej Ansem skoro nevšímal, když tady byl a nerozloučil se s ním tak jako s Viktorem..." Rozeznával obrysy jeho hubeného těla a tvář ozářenou svitem půlměsíce. Sám byl skrytý ve stínu a věděl, že je to tak správné. Jenom nečistí a špatní lidé jsou vždy na odvrácené straně...
,,Smutný," zabručel Christian. ,,Má důvod a bude ho mít ještě hodně dlouho. Ansem respektuje má slova a od Jakuba se drží dál. Nepřeji si, aby ti dva spolu něco měli, nehledě na to, že Ansema zajímá Jakub čistě jako kořist na krátký románek. Znáš Jakuba, jak vždycky přiletí, že je do něčeho nebo někoho zamilovaný... Pár dní si bude trucovat a potom ho to přejde." Rázně ukončil debatu.
Ticho utíkající z Maxmiliánových rtů přerušil naléhavý hlas a příjemná blízkost Christianova těla. Max na chvíli přestal blouznit v pocitech viny. Nadzvedl se na loktech. Zrychleně dýchal a zajíkal se druhem jistého chtíče, který nebyl pouhým prahnutím po sexu, ale voláním duše po fyzické blízkosti milovaného člověka. Z jeho úst se vydralo tenoučké vzdychnutí, když ucítil jeho dlaň na svém boku. Přesně tohle si pamatoval z okamžiků nejcennější lásky. Tak byla horká, tak svírala...
,,Něco s tebou není v pořádku, Maxmiliáne..."
Christianovo zašeptání proťalo hnědé oči přivřené blahem jako otrávený šíp. Tma ustoupila do pozadí, i pouliční lampy nabídly malinko světla a lákaly hnědá slunce k dívání na svět. Ještě ne.
,,Včera u večeře... Viděl jsem to." Pokračoval naléhavě a dotknul se tváře jeho opravdového pokladu. Slyšel, jak vydechuje. Procitnutí. Max otevřel oči a chaoticky trhnul hlavou.
,,Jsem v pořádku..." Zamumlal vyhýbavě. Sykl, když jej hubené prsty uchopily za bradu a silně stiskly. Donutily jej k poslušnosti a znemožnily mu útěk pod deku.
,,Jsi nemocný, tohle už není nic, s čím si můžeš... zahrávat... Necháš si odebrat krev. Zítra přijde lékař, je to můj dobrý přítel... Nemáš na výběr, už je to dohodnuté."
Viděl, jak se jeho oči rozšířily a získaly temně rudý nádech rostoucí hysterie.
,,Ne! To nedovolím, aby do mě píchali jehlou... Nejsem nemocný, nezáleží mi na tom!" Ještě předtím, než si mohl ublížit tím, jak zbledl a roztřásly se mu ruce, Christianova dlaň jej chytila za zápěstí. ,,Chceš, abych s tebou opět začal spát?" Zašeptal ostře a nedovedl se dívat přímo do jeho smutných očí. Symbolické gesto bez větší hodnoty, které ovšem přemluvilo Maxe odtrhnout pohled od cípu polštáře a podívat se na svět kolem sebe, neutíkat. Jeho hrdost se vzpírala hlasitým ne, ale srdce a podřízenost, absolutní zaslepenost a silné city, překřičely negativum na nevyřčený souhlas. Bylo to tak snadné se vzdát...
,,Teď už ti nevěřím v ničem, ani v tom, že ses pelešil jen s Felixem. Nerad bych si na krk uvázal nějakou nemoc... Už jen proto, že by se tím prodloužilo moje čekání na odjezd..." Seznámil ho ještě se svou temnou stránkou duše. Bylo mu v tu chvíli špatně ze sebe samého. Ještě nikdy ho takhle neponížil. Doopravdy to nechtěl udělat, příčilo se mu to, a přeci se to... stalo.
Max tiše přikývl. Otřel si prsty tvář. Naučený pohyb. Potlačil bezmoc, kterou Christian vnímal intenzivněji než kdykoliv předtím. Jeho bolest, strach, rozhodnost a sílu citu.
Christianova ruka klesla na polštář.
,,Přijde ráno. Nebudu doma..."
Křížek zavěšený na šňůrce bolestivě zasténal, byl pohozen na stolek.
Ještě než Christian zavřel oči, slyšel, jak zbloudilá slza spadla na polštář...

 


Komentáře

1 Liquid Skin Liquid Skin | E-mail | 3. února 2009 v 14:43 | Reagovat

Syhyyyy lovim tě :D já ani nečekala že by to tu bylo! =) a řeknu ti že mi to ihned zvedlo náladu =) jdu číst.. a juuj že bych byla první koment?:D

2 Dannie Dannie | Web | 3. února 2009 v 14:45 | Reagovat

ach, vďaka ti za ďalšiu časť :)) vieš, že je ťažké písať komentár ku každej jednej časti? okay, priznávam, ešte som tak neučinila, pretože som tvoj blog objavila asi v piatok :P, ale aj tak... v každom mojom komente by bolo/je/bude, že kapitola bola úchvatná... každá jedna má niečo do seba, každá je niečím iná...

čo sa týka Maxa, tak ho ľutujem a to dosť poriadne, pretože je na nevydržanie čo stvára Christian... pravdupovediac Christiana nechápem a možno ani nikdy nepochopím... ale Ansem... ach, Ansem sa mi páči... charakter jeho postavy je taký zvláštny a lákavý :)))

teším sa na pokračovanie..

3 Liquid Skin Liquid Skin | E-mail | 3. února 2009 v 15:18 | Reagovat

Tak jsem to dočetla... nevím čím začít... Sebastyén se sand brzo rozpovídá, ale je jasný že bude trvat než jim začne věřit.. snad věří aspoň tomu co mu řikal Ansem.. jinak nechci aby Jakuba Ansem přešel! :D Jako ty by spolu něco mohli mít.. =) No a Chris a Max.. Zajímalo by mě, co Maxíkovi je.. uvidíme po tom doktorovovi.. a k Chrisovi nevím co bych řekla.. je dobře že toho doktora takhle "zařídí"... moooc se těším na pokráčko =)

A z toho začátku.. ty jsi nemocná?? Tak ať se brzo uzdravíš :D:)

4 Mania Dardeville Mania Dardeville | 3. února 2009 v 15:24 | Reagovat

Max je úžasný, moc se těším na další kapitolku, jsem strašně zvědavá co s ním je. Ten Dáreček, teda, nevím co si o něm myslet, zatím ho moc nemusím, třeba se to změní, i když tekdo ví.  Hlavní je teď miláček Max, toho jsem si vážně oblíbila, no a pochopitelně zlatého Jakuba.

Christian, grrr... ten je protsě hrozný.

Moc se těším na další skvělou kapitolu. ;o)

5 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 16:21 | Reagovat

Hnusnej Christian... nemám ho rád. Od záčátku jsem ho neměl rád.

6 dada dada | E-mail | 3. února 2009 v 16:23 | Reagovat

Tak veľmi som sa tešila na novú kapitolu a teraz, keď je tu ma neskotočne rozesmutnila. Je smutná, ale moc krásna. A ten nádych tajemna a temna sa tam vkráda čoraz viac. Nádherné, lákavé, priťahujúce... Takže ďakujem mockrát za takú krásu a tiež prajem skoré uzdravenie.

7 bajunecka bajunecka | 3. února 2009 v 16:35 | Reagovat

Jsem ráda,že tu je nová kapitolka nicméně se mi začíná Christian stále více protivit...jinak moc pěkné :-)

8 .CookiE. .CookiE. | 3. února 2009 v 16:39 | Reagovat

áá...supeeeer...jsem hrozne stastná ze uz je tu dalsí dílek...krásný...jenom mi je docela líto Maxe.Christian se k nemu chová až moc hrubě...jinak svojí povahou se mi začíná líbit Ansem..:)..je velmi zvláštní a to se mi na nem líbí...tak honem dál..už teď se nemůžu dočkat...:):)

9 Abbyzna ... Abbyzna ... | 3. února 2009 v 16:45 | Reagovat

Konečně je tu záminka k tomu, abych se Maxe zbavila *nasadí fanatický výraz, popadne sekáček a započne jím kolem sebe máchat*  Vím, že mě polovina z vás ... (nebo oprava, vzhledem k tomu že komentáře nikdo nečte, takže  nikdo z vás) zabije, ale nutkavá potřeba napsat, že to Maxmiliánovi přeju se nedá ovládnout.

10 Cathy Cathy | Web | 3. února 2009 v 16:49 | Reagovat

proč se Christian tak chová??? panebože, a to sem ho měla tak ráda:( j to osobnost a má charakter, ale jak se teď chová:( Maxe je mi neuvěřitelně líto:(

A Kubíka ještě víc, chudáček on toho Ansema tak miluje:-)

Ansem je vážně skvělej člověk, jak si "povídal" se Sebastyenem, on prostě ví jak na lidi:-)

A S Jakubem mu to taky vyjde! musí, protože jinak se naštvu:D

krásnej dílek, těším se na další

11 Cathy Cathy | Web | 3. února 2009 v 16:49 | Reagovat

Abbyzna: :D:D aspoň ho troku polituj:D hned bys po něm chtěla aby nám umíral:D

12 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 16:53 | Reagovat

Abbyzna: Čte, drahál, čte. Já například. A já se za NĚKOHO považuju. Jsi na Maxe ošklivá...

13 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 17:14 | Reagovat

Abbyzna: Jsi jak malá... (není urážka, jen konstatování) A hm... Babbetka má občas pravdu. Myrtillky byly dokonalé a Saltarina taky klidně může být. Ovšem kdyby se Chris ujal kohokoliv... bylo by to až moc stereotypní.

14 Abbyzna ... Abbyzna ... | 3. února 2009 v 17:21 | Reagovat

Áno, to jsem ... a ještě dlouho budu, pokud ten doktor nic nezjistí ^^ *zakoulí očima a vrhne sekáček proti zdi*

Stejně jako někdo neměl rád Felixe, nemá rád Christiana já nemám ráda Maxe ^^ To je slabý výraz, ovšem slováčkařit tady nehodlám ... prostě a jednoduše se mi vaří krev jen při tom jméno ...

15 Abbyzna ... Abbyzna ... | 3. února 2009 v 17:23 | Reagovat

S tím, že jsem jak malá, bych ráda konstatovala ... že jsem malá, nepovažuju se za dospělou a moje jednání je impulsivní, ano, možná je to divné, ale prostě v píšu i říkám to, co si myslím ... a tohle, si prosím pěkně myslím ^^

16 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 17:27 | Reagovat

:-D Já bých si taky přál bejt v první třídě na základce... (-: No nic. Já se aspoň nedožaduju Chrisovy smrti. Já proti němu v podstatě nic nemá, jen nechci aby trápil lidi, na kterých mu stejně evidentně moc nezáleží no... aspoň mi to tak připadá. Maxmiliánovi na klucích záleží. A hodně, a je to vidět. Zatímco Christian je chce opustit a jet někam do Ruska... pch...

A Felixe náhodou můžu. Jak už tu někdo říkal, nebylo by špatné, kdyby se o něj někdo postaral... třeba takovej dáreček...

17 Abbyzna ... Abbyzna ... | 3. února 2009 v 17:49 | Reagovat

Jo, první třída je fajn :-):-)

Nároky této doby jsou podivné, já beru člověka jako malého, čili nedospělého ne jen v prvních třídách, ale někdo má holt posuzování značně skreslené ^^ Co se Maxe týče, někdo tady nepochopil moji reakci, nenapsala jsem přesně že chci jeho smrt, avšak jeden se chytl své vlastní analýzy mého projevu a ostatní už se ani nenamáhali chápat ... i když se hluboko v něm skrývá něco naprosto jiného.

18 Siria Siria | Web | 3. února 2009 v 18:03 | Reagovat

Kdybych si nebyla jistá tím, že mě nikdo opravdu nezabije, nenapsala bych to, ale já vím, že jsem v relativním bezpečí xD hned zezačátku jsem si všimla, že pořád používáš tři tečky. a mě to asi hrozně vadí XD předtím jsem to nevnímala (nebo to tam nebylo), ale jak jsem si toho jednou všimla, už to vidím všude a nelíbí se mi to XD.

Ale díky Sebastyanovi (ještě k tomu má tvrdé Y! To je skvělé.) ti asi odpustím i ty tečky. Je můj nový top :). Tak ho tam nech^^

A ano, Maxe bych taky vyhodila. Nemám ho nějak ráda. Nevim.

19 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 18:10 | Reagovat

Vrrrrrr.... miĺujem Maxe. Jeho nepřátele nemáme rádi. Vrrrr....

TAky ustavičně píšu tři tečky. Rozhodně častěji než Syhy.

20 Samanta Samanta | 3. února 2009 v 18:30 | Reagovat

Miluju Ansena :D a jakuba.Z Viktora se stala taková "vedlejší" postava.Na začátku to vypadalo docela slibně , líbal se s Chrisem, Chris se líbal s ním...Teď se k němu chová jak Otec- jo vlastně ke všem xD On je tatík , Max máma no a zbytek potomstvo :D.Líbí s emi to a jsem zvědavá na Dárečka :-).Šemík ♥.

A Felix ať táhne :D Hou , domluvila jsem xD

21 Samanta Samanta | 3. února 2009 v 18:35 | Reagovat

Gay: Ne , ježiš marjá :D Dáreček ať je pěkně doma :P Felixe ne :D

22 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 19:15 | Reagovat

Sam: A chudáček Felix zůstane sám? To si nezaslouží ani Chris...

A vlastně s tou definicí máš pravdu. Christian se chová nechutně jak otec, a Maxík je taková kvočna... co se o všecky stará... :-D

23 Samanta Samanta | E-mail | 3. února 2009 v 19:20 | Reagovat

Gay: jo, né nechutně , mě se to líbí.Jsou přece _rodina_.

Jo, zůstane, vždyť je to zloun zlej.

24 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 20:27 | Reagovat

Je nemocnej! Podle mýho názoru.

25 C.J. C.J. | 3. února 2009 v 20:34 | Reagovat

Gay: Souhlasím s Tebou=)  Taky mám Maxe ráda.. Možná, že se vždycky nechoval dobře, ale jak se říká- Chybovat je lidské, ale odpouštěť je božské..

Chrisovo chování mě trošku.. jak to popsat.. asi zarazilo, taky zamrzelo. Jakoby mu sebral všechny iluze na něco lepšího. Nevím, jenom to tak cítím, Kdyby mě tohle někdo řekl, asi by mě to zlomilo nadobro. Ale Max to dokáže..

26 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 20:37 | Reagovat

C.J. Že jo! Přesné! Konečně někdo, kdo mi rozumí...

27 babettka.. babettka.. | 3. února 2009 v 20:59 | Reagovat

mám spřízněnou duši, která se o mě dokonce zmínila v komentáři.. sympatické.) a jinak Abby, já ty komenty taky čtu.. jenom už.. nemám sílu odpovídat :D jakože by to bylo prostě pořád dokolečka:) akorát přidám novou věc... Christian mi začal lézt na nervy <___< takovej.. rádoby drsňák teď:) ale nemá moc co nabídnout, jak už tady človíček co je Gay řekl, Chris chce jet do Ruska, a jeho charakter zaběhnul do nudných rovin... kdežto Max se u mě dostává teď výše a výše, každým novým dílem:) a poslední věc... doufám, že se z Sebastyena nevyvine další Alan... když už se v posledních dílech tak nechová ani Viktor ani Jakub /no v posledních, líp asi v posledním/, Basty by taky nemusel..... :)

have a nice day:))

28 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 21:07 | Reagovat

Taky doufám. Alánka jsem miloval, ale podruhý ho nechcu. Chci aby se mi postaral o Felixe. Ale to je na paní autorce jako vždy.

29 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 21:27 | Reagovat

Jen racionálně kritizuji. (Aspoň se o to pokouším) Fakt je, že Syhy píše prostě úžasně.

30 babettka.. babettka.. | 3. února 2009 v 21:31 | Reagovat

já ho nemilovala nikdy... prostě mi tyhle sebemrskačský ufňukaný "roztomilý" typy neseděj.. :) I vote for Bernard.. And Max.. And Ansem:))

31 Kyra Kyra | 3. února 2009 v 21:34 | Reagovat

die ende, nemám slov, jen úžas..

32 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 21:45 | Reagovat

Áno, Benny... ale já jsen mohl i Matýska s Filištínem.... škoda že jejich vztah Syhy tak úplně ne to... no... A Saša... ten by si taky zasloužil spoustu lásky...

33 babettka.. babettka.. | 3. února 2009 v 21:48 | Reagovat

jo no jo.. na něj sem už úplně zapomněla... myslim Sašu.... *stydim se* ten bejval jeden z mejch oblíbenejch:) a výraz "potřebovat spoustu lásky" mi už leze opravdu krkem ...

34 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 21:50 | Reagovat

Jenže je to pravdivej výraz. No nic... Já jsem romantik. Proto ten výraz silně preferuju... A Saša to opravdu potřeboval. Nebyl o nic horší než Alan.

35 babettka.. babettka.. | 3. února 2009 v 21:52 | Reagovat

ehm ehm... Saša byl (je) víc než Alan:) //tohle začíná býti diskuzním fórem...:)//

36 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 21:57 | Reagovat

Vadí to? 8) Mně to baví. Ano, Saša měl větší úroveň... navíc byl v Bennyho životě první... Ale i Alan nebyl tak úplně bez práva no... A Benny se snažil... koho teď obvinit? Oběť, neviňátko a... oběť jak jinak...

37 babettka.. babettka.. | 3. února 2009 v 22:03 | Reagovat

tak víš co, ono je oběť a neviňátko dosti subjektivní pojem, protože pro každého to je někdo jiný.... :) Saša tam byl první, ale o to vůbec nejde... de o to, že ten Alan mu prostě nesahal ani po kolena^^ ale tak to si tady na celym blogu myslim bohužel jenom já... :/ nevadí, že se to stává diskuzním fórem, jenom to tady není tak obvyklý:)) (a navíc... kdyby to bylo fórum, tak se už ženem dost off topic:P copak se naše diskuze točí kolem 22. kapitoly Saltarïny? :)))

38 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 22:07 | Reagovat

No to sice ne, ale není to jedno? Všeobecně. :-D Já si prostě myslím, že si zaslouží řádný vztah KAŽDEJ ať už je jaký chce. A taky si myslím, že veverka a Max patřej k sobě. Slabí jedinci se společně stávají silnými, neže si jeden silnej pak rozmazluje jednoho slabýho a druhýho nechá ležet.

39 Abbyzna ... Abbyzna ... | 3. února 2009 v 22:14 | Reagovat

Áá, schoda, miluju schody ^^ Viki a Max ... to je jednoduše snový pár, Chrisitan se může jít klouzat XDD

40 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 3. února 2009 v 22:16 | Reagovat

Jo no... Veverka a máma forever!

41 Siria Siria | Web | 3. února 2009 v 22:31 | Reagovat

gay: ale ty nepíšeš v komentářích povídky :P

42 homosexuál homosexuál | 4. února 2009 v 0:31 | Reagovat

Dannie, Mania Dardeville, Gay... I am gay..., bajunecka, : zajimalo by me jestli byste dokazali zit pod jednou strechou s clovekem, ktery vas podvedl

nedivim se Chrisovi, sam bych se zachoval stejne, no spis bych s Maxem uz nechtel nic mit

i kdyz posledni dobou jak si procitam stale dokola posledni tri kapitoly, mi ho zacina byt lito

ale abych jenom nekoho neurazel, musim rict, ze plne souhlasim s nazorem Gaye (promin ze tak komolim tu prezdivku, ale spatne se to sklonuje:D:D:D:D:D:D)

pak s tebou musim souhlasit jeste v jednom: ten vyraz, ktery nechci jmenovat, abych nanastval babettku, je skutecne pravdivy, dokonce ho praktikuju nejakych par let ve vztahu a vubec obecne, jsem strasna citlivka a romantik, aaaaaach, vsechno me dojme nebo rozbreci, kazdopadne slzy jsou tam porad:D:D:D:D Sasu mam docela rad, ale musim trosicku nesouhlasit, ze je jako Alan (mluvim o nich v pritomnem case, protoze oni nikdy nevymizi a doziji se i 100 let), nevim totiz jak myslis vyraz vetsi uroven, ja to nepovazuju za nijak velkou vyhru, prodavat se na ulici, tim spis s urovni klesnul, pobavilo me porovnani a prirovnani obet a nevinatko, nejak ani v jednom vyrazu nevidim Sasu

babettka: diskuzni forum? a proc ne? je dobre ze se to tu tak rozjelo za jeden jediny den, protoze je aspon videt, kolik lidi sem chodi a jak casto

tvuj nazor na Sasu je ponekud prehnany, zajimalo by me cim te slapani chodniku, slusne receno, zaujalo natolik, ze tomu davas prednost pred rekneme nezkazenym klukem

ja nerikam, ze sem svatousek, parkrat sem taky ulit, ale neslo o penize, spis pro potechu

ale ted to zas vypada ze pohrdam kluky ze Saltariny, protoze tu kritizuju jejich styl obzivy

vubec ne, to co delaji je vlastne remeslo, ktere je tu od nepameti a je pravda, ze je stale vic vyhledavane

no me se zaviraji ocka, takze pujdu spinkat, aspon na chvilku zamhourim ocka

takze dobrou

43 babettka.. babettka.. | 4. února 2009 v 7:17 | Reagovat

homosexuál: no třeba mi přijde daleko zajímavější než Alan:) i ve skutečném životě preferuju bad boye.. :P :)) prostě asi tak no.. možná to je taky tim, že sem holka, a nechtěla bych mít za přítele/kamaráda kluka, kterej se taky chová jako holka, ještě k tomu třináctiletá, ale radši někoho jako Saša... i když šlapal...

Gay: vztah si zaslouží každej, ale je škoda když někdo, kdo má na víc, chodí s někym, kdo mu za to nestojí... a ne, nejsem pro Maxe a Vikiho... :S a máš pravdu ve vyrovnaných párech... .) proto sem pro Maxe+Ansema ... :))

44 homosexuál homosexuál | 4. února 2009 v 11:09 | Reagovat

babettka: tak to bysme si vubec nerozumneli :D:D:D:D

na to ze je mi 18 se tak obcas chovam, ale jen tak pro pobaveni nebo natruc rodicum:P

proto mi Alan tak prirostl k srdci, rekneme, ze je to muj klon:D:D:D:D:D:D:D

jo a Syhy, brzo se uzdrav!!!!!! posilam zvracenou pusinku na celicko :D:D:D

45 Abbyzna ... Abbyzna ... | 4. února 2009 v 11:36 | Reagovat

Max a Ansem? Pro Teddyho, tohle už mi příjde překombinované (ale neříkám že jsem proti, představa je to samozřejmě ňam ňam XD)

46 Abbyzna ... Abbyzna ... | 4. února 2009 v 11:37 | Reagovat

Nechcetet si udělat nějaké fórum, jelikož a protože tohle mi příjde jako nadmíru zbytečné spamování x)

47 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 4. února 2009 v 12:09 | Reagovat

To by šlo... ale Ansem chce taky zdrhnout do Ruska... nebo ne?

48 Meline Meline | 4. února 2009 v 13:02 | Reagovat

Chris se zachoval konečně tak jak si Max zaslouží...teda spoň já si to myslím...vždyť ho podvedl tak co čeká, že ho bude někdo litovat? Já newm mě ten Max od začátku neseděl...Dáreček se mi zamlouvá čím dál víc...akorát chuďátko Jakub, když ho Ansem skoro přehlížel, ale myslím že z toho možná něco bude....spíš doufám bylo by to fajn

49 Mania Dardeville Mania Dardeville | 4. února 2009 v 13:13 | Reagovat

homosexuál: No tak nevím, já jsem si prostě za poslední dobu Maxe dost oblíbila. Já kdybych byla na Christianově místě? No nejspíš bych mu odpustila, možná ne hned, ale určitě bych se k němu nechovala takhle odtažitě. Přeci jenom sám Christian není žádný svatoušek, to by o sobě měl sám vědět a ne teď házet všechno na Maxe.

50 Abbyzna ... Abbyzna ... | 4. února 2009 v 13:30 | Reagovat

Jenomže kdyby si hned všichni odpustili, mohli by rovnou odpustit i Felixovi a táhnout to všichni dohromady, bylo by to o ničem ^^

51 Mania Dardeville Mania Dardeville | 4. února 2009 v 15:32 | Reagovat

Abbyzna : však také nechci, aby mu Christian odpustil hned. Jenom vyjadřuji svůj názor, že je mi Max sympatičtější. On i kdyby mu Christian hned odpustil, nebo od základů změnil své chování, by si u mě osobně moc nešplhnul, ;o)

52 Quiquilla Quiquilla | E-mail | Web | 4. února 2009 v 16:02 | Reagovat

Chudáček domestikované zvířátko... Ansem si ho nevšímal =D

Na jednu stranu je mi Maxe líto, ale na druhou se Christianovi nedivím, nevím, jak bych se zachovala na jeho místě a hlavně netuším, jestli bych mu to dokázala odpustit. Sice je pravda, že ho Felix nutil, ale to až potom, nejdřív s ním byl sám od sebe...

No, rozhodně jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál...

P.S.: A churavému elfovi přeji brzké uzdravení ;)

53 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 4. února 2009 v 16:06 | Reagovat

Mania Dardeville: Souhlasím. Přesně. Vždyť Christian je taky... no víte co...

54 Psycho Candy Psycho Candy | E-mail | Web | 4. února 2009 v 20:18 | Reagovat

umřu

55 Gay... I am gay... Gay... I am gay... | 4. února 2009 v 20:24 | Reagovat

Psycho Candy: Proč? Nikdo tě k tomu přece nenutí!

56 babettka.. babettka.. | 4. února 2009 v 22:48 | Reagovat

založte fórum a popovídáme si:) to je dobrej nápad... komentáře jsou ke komentářům, ne diskuzím, a myslím, že máme dostatek témat k hovoru, dostatek postav a hlavně dostatek protichůdných názorů.. :P

57 homosexuál homosexuál | 5. února 2009 v 14:46 | Reagovat

Mania Dardeville: ty bys vazne dokazala svemu priteli odpustit neveru? tak to ses dobra, ja bych to nedokazal

abbyzna: asi tak nak

58 Abbyzna ... Abbyzna ... | 5. února 2009 v 18:46 | Reagovat

Tak drahoušci, pořádně to rozpolemizujte :-D:-D:-D

http://saltarina.forumotion.net/your-first-forum-f1/

59 Mania Dardeville Mania Dardeville | 5. února 2009 v 19:12 | Reagovat

homosexuál: No jo, tak já bych přítelkyni odpustila. Sice by záleželo na tom jak velká by ta nevěra byla a nejspíš by to chvíli trvalo, ale určitě bych se chovala jinak než Christian a troufám si říct, že daleko lépe.

Páni, fórum, skvělé... ;o)

60 Samanta Samanta | E-mail | 5. února 2009 v 20:06 | Reagovat

Mania: Musim říct , že přítelkyni bych nevěru asi netolerovala...Ale to je těžko říct, když se mi nic takovýho nestalo.Ale zas na druhou stranu Christian je prostě Christian..:D

Ehm sorry, že se do toho tak vkládám, mě to jen zaujalo.Asi seš tvrdá nátura, že dovedeš řešit takové věci "v klidu" Já bych nejspíš taky něčím , stejně jako Chris , potřebovala mrštit...

61 Ewicka Ewicka | E-mail | 5. února 2009 v 20:09 | Reagovat

xD Diskuse ?? xD Tenhle díl byl takový hodně.....zvláštní ! Když už jste se tu hádali koh nemáte a máte rádi....já musím říct že mám ráda všechny, každý má pro mě v sobě nějaké kouzlo, nějakou vlastnost která se mi na něm líbí. Max je sice přísný, ale umí si zachovat chladnou hlavu a i když to někdy nevypadá má srdce, Viktor umí i nad špatnými věcmi mávnout rukou a odpustit, Christian, to je prostě charakter, nenechá tě ve štychu a i když se někdy chová hrubě má velké srdce, ale umí i ublížit, Jakub- smíšek, to je prostě postava, která mě nejvíc baví, jeho poznámky x) Felix, pro mě není zlý, ale v dětsví to nejspíš neměl lehké a zdá se mi, že dokázal uvažovat rozumně a taky přátelsky dokud se neozvaly rány z minulosti. A nový "Dáreček" Sebastyen, myslím, že to nebude žádné upištěné třeštidlo.....myslím, že on bude takový rozvážný, rozumný, pan záhadný, kluk co si ví se vším rady.....ale nevím, neodsuzovala bych nikoho ;) Tuhle povídku miluju x)

62 Dzesi3 Dzesi3 | E-mail | Web | 7. února 2009 v 0:41 | Reagovat

Jéé , ja som pozadu :D ale všetko som konečne dohnala , v piatok x)

Mne príde úžasný Ansem , ... ja viem ,stále to mením :D Keď on je tak ... zvláštne zvrhlý  "/" .

Seb ... no tak,  nech už prehovorí :D ja som zvedavá na jeho prvé slovo =)

Celý diel sa mi páčil , a veľmi  , ale teraz som si uvedomila , že mi niečo chýba ... no jasné , Viktor =)

63 Jessie Jessie | Web | 7. února 2009 v 15:33 | Reagovat

huraaa konečne som sa do tejto poviedky včera pustila...no koment bude väčší problém...akože....tá poviedka je...napadlo ma slovo očarujúca....a mätúca...tak či tak kopu vecí nechápem:D čo sa týka Chrisa tak ho chápem...ale proste od začiatku inklinujem k možnosti, že on a Viktor...a neviem sa zmieriť s tým, že to tak nebude:D ale to je zas moja vec ovšem:D áno Ansem mi spočiatku bol niečím výrazne proti srsti a teraz sa rozplývam nad jeho správaním:D a to s tým Jakubom...okay hmm Maxa nie neriešim:D lebo mne sa tam nieže nehodí, ale neviem to inak vyjadriť...hodí to je jasné:D ale....och okay to je jedno...proste táto story na mňa pôsobí neuveriteľne...som z toho povääčšine zmätená ale teraz bude asi utrpenie čakať do ďalšej časti:D no čo už vydržíím:D tak snáď čo najskôr...okay asi toľko som chcela:D

64 Jasmin Jasmin | Web | 8. února 2009 v 16:11 | Reagovat

Ughchg!Došla jsem k názoru, že opravdu, opravdu nemám ráda Christiana!!!

Jinak jako vždy největší dokonalost, můj vrchol dne nastal s navštívením blogu a zhlédnutím, že je nová kapitola..

Děkuji ^^

65 flixo flixo | E-mail | 16. listopadu 2012 v 1:00 | Reagovat

tak to byla od Christiana podpásovka. :( ví moc dobře, jak se Max bojí jehel, nejen že ho k tomu testu donutí, ale ani u něj nebude jako opora? tohle už hraničí s psychickým týráním a Max si kvůli své rozhárané duši nechává všechno líbit, "protože tak je to přeci správně". :( ach jo.
každopádně tyhle díly už se fakt rozjíždí podle mého gusta. :) jsem masochista a ráda si týrám dušičku (asi proto je mi Max tak sympatický, máme toho dost společného) a s Ansemem to nabírá pěkný spád. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama