Září 2009

Cheraby - 5.kapitola

24. září 2009 v 6:00 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
Děkuji za vaše komentáře u minulých dílů, je to milé! :-)) :-*

- - -

Chyběl mu matčin domácí džem i dozlatova usmažený chléb. Jedině tyto dvě věci jej dokázaly vytrhnout z letargie společně s hrnkem vonícího čínského čaje. Na zářivě bílém ubruse tančily paprsky slunce, otevřenými okny proudila ze zahrady svěžest a aromatická vůně přezrálého ovoce. Krásné pozdně letní ráno. Příšerné dusno. Určitě bude bouřit.


Cheraby - 4.kapitola

21. září 2009 v 16:06 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH

Rozhodně se nenudil. Navykl si každý večer sedávat s knihou nebo alespoň časopisem v sadu pod třešní, chodil na procházky po lesích. Připadalo mu, že se vrací v čase zpátky o několik let. Odpočíval, lenošil. Žádné starosti ani obavy. Incident s rozbitým oknem vytěsnil z hlavy. Matka knihu dočetla po dvou večerech, konec oplakala, a hned druhý den ji paní Livretové vrátila. Alex si hluboce oddechl. Už nic, co by jej dráždilo. S díky přijal meruňkový koláč a hrnek bílé kávy. Navečer se posadil pod jabloň. Občas rád střídal místa. Opřel se zády o kmen stromu. Zahrada kolem něho se pomalu ukládala ke spánku, ani lístek se nepohnul. Celý den se do zeleně opíralo slunce, až její sytost ohladilo do jemně nažloutlé. Zaklonil hlavu a přivíral oči příjemnou vyčerpaností. Ochladilo se. Měl jenom tričko. Světle modré. Podrbal se na hřbetu ruky a naklonil hlavu trochu na stranu, k posledním slunečním paprskům. Něčí prsty se dotknuly jeho tváře. Cukl sebou, polekal se. Otevřel oči.


Cheraby - 3.kapitola

18. září 2009 v 18:00 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
Jejich malá knihovna byla vlastně "nadpožitkem". Starý pán nevěděl, kam investovat peníze, vášnivě rád četl a bývalý kulturní dům chátral. Tak tedy knihovna. Kupodivu jeho sběratelskou vášeň mnoho lidí podpořilo. Alex uměl ocenit poctivou práci, s úctou procházel mezi regály, které přívětivě semkly cestu od vchodových dveří přes schody s ošlapaným kobercem. Na malém stupínku se vtipně vyjímal stůl, jehož starožitnost přebila absolutní nadčasová moderna - chlapec snad o málo mladší než Alex. Soustředil se na listování mnoha knihami, na zadní strany bušil razítkem, a jistě mu jeho práce navzdory monotónnosti nevadila. Broukal si melodii, která přišla Alexovi povědomá. Sklonil trochu hlavu a tiše, aby ho nevytrhl ze snivosti, jej pozdravil. Chlapec k němu vzhlédl, ještě než stačil dokončit jediné písmeno. Přívětivě se pousmál a pozdravil. Dívali se na sebe.
Oči skryté za hranatými obroučkami moderních brýlí nádherně vynikly. Jejich smyslnost podtrhovalo decentní nalíčení. Ostrá černá linka dala podstatu konturám drobného obličeje a rty se jakoby stále smály, pokryté jemně pomerančovou perletí. Svlažil si jazykem vyprahlé rty. Naučené gesto.


Cheraby - 2.kapitola

16. září 2009 v 15:00 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH

Oblékal se moderně a neměl vyhraněný styl. Miloval kaštanovou barvu, tu přenádhernou hnědou zrzavost s nádechem růžového vína. Přesně tou se pyšnily jeho bohaté vlasy sestříhané v rozvernosti, že mu pramínky spadaly do tváře a směle kontrastovaly s nevýraznou šedozelenou jeho očí, které lemovaly husté černé řasy. Čistá příroda, podzim. Vlastní matka o něm říkávala, že jej museli v porodnici vyměnit, a on se v dětských letech takovým povídačkám nesmál. Trápilo jej to. Nebyl nikomu z rodiny podobný. Vystačil si jen se svými myšlenkami, rozuměl napsanému a přeci nikdy nečetl s přílišnou vášnivostí tlusté knihy. Rád se učil novým věcem a nepropadl lásce ke zvířatům jako zbytek jeho rodiny, ale neublížil by žádnému tvorovi.
Prožil klidné a hezké dětství na malé vesnici, studium si ovšem žádalo více než jenom bezstarostné toulky po lesích s kamarády. Město jej zcela pohltilo svojí dravostí. Stále neuměl překonat přirozenou nesmělost. Červenal se, když se styděl, byl roztomilý. Jmenoval se Alexandr. Matka mu jméno vybrala po jeho otci...


Cheraby - 1.kapitola

14. září 2009 v 20:39 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
Seznámení? Ale kdeže! Na konci možná pochopíte ...
Vítejte v dalším podivném světě.

Hezké počtení! ;-))

...