Říjen 2009

Cheraby - 9.kapitola

17. října 2009 v 15:37 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
Přeji krásné počtení! :-))

Přiběhl domů rozpolcený, bez dechu a zničený. Jen stěží si dokázal rozpomenout na své vlastní jméno. Pocity žádné. Cítil se podivně prázdný. Chaotické pocity a jistá vyděšenost nevymizely, ani když se sebevíc snažil usnout. Celou noc se převaloval a bezmocně strkal hlavu pod polštář. Políbil toho cizího kluka, a ještě tolik necitelně. Teď se v sobě nadobro ztratil. Přejížděl si prstem po rtech a díval se na zeď, dokud nezačalo svítat. Část jeho osobnosti toužila zkušenost přijmout za svoji, část odmítala a bránila se patrnějšímu náznaku o pochopení jeho duševní složitosti.
Definitivní rozhodnutí učinil po snídani, kdy se nápadně usmívající matka snažila o nenucenou konverzaci. Odjede zpátky do města.


Cheraby - 8.kapitola

10. října 2009 v 23:56 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
"Přišel jste mi znovu vynadat?" Zadíval se na něho a pozvedl koutek úst v naznačení nedostupného úšklebku. Abstraktní moderna za oprýskaným starým stolem poslouchala tlumené rádio. Mezi prsty si hrál s černým, jistě velmi drahým, perem. Hromada knih po jeho levici a jakési pomačkané papíry. Alex se zájmem pootočil hlavu, aby si lépe prohlédl pružné písmo s mnoha zdobenými kličkami. Nenásilně vypsaná ruka. To se mu nikdy nepoštěstí, v devatenácti měl kostrbatý rukopis malého dítěte, a každý jej přečetl. Pousmál se.
"Ne, dnes jen vrátit."
Benjamín unaveně zmačkal jeden popsaný list do kuličky a hodil jej do koše pod stůl.
"Budete si něco půjčovat?" Ani se na něho nepodíval. Psal na záložku časopisu.
"Ne - tedy - myslím, že ano!" Alex nahmatal v kapse lístek od matky. Přečetl název.
"Třetí regál vzadu pod oknem." Odvětil Benjamín povzneseně a napil se kávy z barevného hrnečku. Tmavě modré a fialové proužky ladily s jeho nalakovanými nehty.
"Myslím, že to nenajdu." Zamyslel se Alexandr.
"Třetí regál vzadu pod oknem." Zopakoval Benjamín monotónně.
"Opravdu si myslím, že-..."
"Třetí regál vzadu pod oknem!"
"Kde, prosím?"


Cheraby - 7.kapitola

5. října 2009 v 10:00 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
Hezké počteníčko přeji! :)

***

Podzim již pomalu zkracoval dny a šestá večerní znamenala příjemnou šerou procházku. Ještě se zastavil v obchodě a koupil si oblíbené arašídy v cukru. Mlsal opravdu rád.
Opřel se o zářivě červené zábradlí a upřeně pozoroval vchod do knihovny ozářený malým světlem nade dveřmi. Vyčkával jako lovec a po jedné si vkládal arašídy do úst.
Benjamín vyšel ze dveří asi za pět minut půl sedmé. V ruce nesl dvě tašky plné knížek, plátěnou barevnost přes rameno. Cizinec u zábradlí jej polekal. Sklopil pohled do země a dychtivě pootevřel rty, jako by toužil něco velmi důležitého říci. Alex si vzal poslední arašídu a natáhl před sebe dlaň, na níž se třpytil náramek. "Něco sis zapomněl...?"


Cheraby - 6.kapitola

3. října 2009 v 10:27 | Syhrael |  ○○○ MODERN MYTH
Pamatoval si, jak do kavárny ve městě chodili s matkou, když byl ještě malé dítě. Po návštěvě lékaře, dobré známce ve škole. To mohlo být pořád, protože ve škole prospíval bez problémů. Ale za ta léta, co tady byl naposled, se mnohé změnilo. Především se z obyčejné šedivé cukrárny stala opravdová kavárna se všemi milými drobnostmi, malými stolečky nejvíce o třech židlích, venkovní terasou a neskutečně pestrobarevnými dezerty za pečlivě vyleštěným sklem. Dětské oči si dříve nevšimly, že tomu něco chybí, nebo to není dostatečně hezké. Alex si nepamatoval, že by si kdy pomyslel, jak to bylo umolousané, a na výběr jen z několika sladkostí. Bylo to pro něho království hodné úcty a obdivu.