Červenec 2011

Předtančení - 9.kapitola, část tři

18. července 2011 v 18:03 | ѕyнrael |  ○○○ PŘEDTANČENÍ

Stmívalo se. Ulice pokrývala tenká vrstva udusaného sněhu a mrazivo se zařezávalo do všeho živého. Pozoroval to ďábelské nevlídno, sedící na parapetu s hrnkem černého čaje s medem a citrónem. Nedovedl si představit lepší večer. Co chvíli nabral na prsty trochu čaje a sklonil se, aby se podělil se psem, který trpělivě ležel pod radiátorem, a jehož huňatá černá srst byla to nejkrásnější možné řešení, jak se na chvíli dotknout něčeho hebkého. Ansem si uměl večery o samotě vychutnávat. Potřeboval je. Proto když zahlédl dlouhou chlapeckou postavu zachumlanou v kabátě a šedivém šátku na krku, po tváři mu přeběhl náznak nespokojenosti.


Předtančení - 9.kapitola, část dvě

18. července 2011 v 18:01 | ѕyнrael |  ○○○ PŘEDTANČENÍ

Trvalo věčnost a možná ještě déle, než se dveře Vladanovy pracovny konečně otevřely a šepot modliteb utichl. Damián unaveně zvedl hlavu a zabolela jej dlaň od toho, jak opatroval jeho drobné poklady. Starý Lisalim držel muže za ramena, něco mu důvěrně povídal, měl veselou náladu a vedl hosta do kuchyně ke schované láhvi Brandy. Za nimi vyšla žena, k Damiánově překvapení držela za ruku chlapce, jenž nevypadal ani v nejmenším nemocně, snad jen trochu zmačkaně a pobledle. Dítě se rozhlíželo velkýma černýma očima po starých obrazech a dlouhým pohledem ulpělo na Damiánovi, než dovolilo své opatrovnici, aby ho zvedla do náruče a opatrně přivřela dveře.


Předtančení - 9.kapitola - část jedna

18. července 2011 v 18:00 | ѕyнrael |  ○○○ PŘEDTANČENÍ

( mimochodem, Dillon & Kyros = nejlepší volba na dlouhé podzimní večery :D:D )

*

Alespoň jedno malé vítězství si Damián připsat mohl. Konečně se mohl vrátit "oficiálně", protože mu starý Lisalim poslal lístek, a bylo to ještě ten samý den, co byl poslán Ansemovi pro léky. Vrátil se akorát včas, aby ho zastihl po příchodu domů. Byl úplně mokrý, jako by přeplaval řeku. Beze slov mu vtiskl do dlaně přesladký jed, v přítmí chodby čekal, až uslyší zvuk roztříštěného skla nebo typický úšklebek a sekavý odkaz ke schodům na později. Nic z toho se však nestalo.


Jelenzcyán - 16.kapitola, část dvě

17. července 2011 v 14:00 | ѕyнrael |  ○○○ JELENZCYÁN

Ve svém dočasném domově se naučil brzká rána nenávidět. Všechnu tu mlhu, přes kterou klopýtal do nenáviděné školy za podpory tety a jejích koček. Většinou se mu podařilo proklouznout ven ještě před snídaní, přemýšlel o svých věcech ve společnosti přítulné cigarety. Její vůně přebíjela odpornou sladkou pachuť kuliček proti molům. Byly všude. Zdálo se mu o nich. Probudil se s nepříjemnou závratí, bolestí uprostřed čela a na temeni hlavy. Částečně to bylo způsobeno jeho špatným psychickým stavem, ale největší podíl na tom měla Jesseho přítulnost, se kterou nemohl bojovat.


Jelenzcyán - 16.kapitola - část jedna

17. července 2011 v 14:00 | ѕyнrael |  ○○○ JELENZCYÁN

Doufám, že užíváte léta, přeji hezké počtení! :o))

S.

P.S.: Předtančení zítra v šest, tak přijďte, Damián zase extra koketní! :D