Srpen 2013

Rubína - POSLEDNÍ kapitola ( část 6 )

24. srpna 2013 v 17:01 | ﯤyhrael |  ○○○ RUBÍNA
Pomalu, nesmírně opatrně kráčel ke stolu porotců, všichni se před ním rozestupovali a on si teprve uvědomil, že to, co se odehrává v jeho nitru, skutečně není prokletí.Rubína - POSLEDNÍ kapitola ( část 5 )

24. srpna 2013 v 17:00 | ﯤyhrael |  ○○○ RUBÍNA"Dobrý večer! Vám všem! Drazí - umělci!" Muž rozpřáhl ruce v gestu velkoleposti a ze všech stran byl okamžitě zasypán plátky tisíců rudých růží, které na něho sypali viktoriánští chlapci. Na Olympu vzadu bylo úplné ticho, bohové se shromáždili k sobě. Blýskalo se. Mág měl silný ruský přízvuk a jeden zlatý zub, na který byl jistě pyšný. Praštil cylindrem do dlaně a roztočil se dokola, sál protnulo ostré světlo a mezi umělce vlétlo hejno motýlů, třepot jejich křídel rozproudil tep úplně každému, chytali je mezi prsty a v sevření dlaní se každý motýl změnil na malou kapku krve, kterou si ti pověrčiví dělali přísežná znamení na tváři, někteří ochutnali se zavřenýma očima a mumláním proseb o věčnosti, slávě a úspěchu. Darius zahlédl blonďatého chlapce Damiána, který se v panice vrhnul do náruče svému ochránci, zřejmě se motýlů dozajista bál. Také Červenovlasá chytila jednoho, snad to nebylo poprvé, protože nesevřela v dlani, jediný zůstal živý. Vetkla si jej do vlasů, kde zůstal a jeho křídla zářila blankytně modrým a zeleným prachem, nadzvedávala se, jak motýl dýchal, jistě u ní, nesmrtelné, byl spokojen.Rubína - POSLEDNÍ kapitola ( část 4 )

24. srpna 2013 v 16:57 | ﯤyhrael |  ○○○ RUBÍNA

"Tvůj bratr s tebou mluvit nechtěl. Já ano, ale ty jsi nevypadal, že bys mě poslouchal." Vrátil mu Bert něžně, znělo to neuvěřitelně klidně, jakkoliv hrůzně zněla Dariova slova. Vůbec nic mu nevyčítal.
"Odpusť mi to!" Hlesl Darius a objal ho. Přitiskl se k němu, jako by tím chtěl dohnat jejich ztracenou blízkost. Bert ho trochu zhoupnul v náručí, jako se to dělá malým dětem, když potřebují ujistit, že jsou milovány. "To nic…" Zašeptal a stiskl ho víc. "Nic se neděje."
Darius si položil hlavu na jeho rameno a mlčky naslouchal jeho šepotu. Byl příjemnější než kapky vytouženého deště.


Rubína - POSLEDNÍ kapitola ( část 3 )

24. srpna 2013 v 16:53 | ﯤyhrael |  ○○○ RUBÍNA"Slušná apoteóza." Usmála se Červenovlasá. Dolila mu ještě čaj. "Jen tě v něčem trochu poupravím. Ano, budou si na tebe ukazovat. Ale ne kvůli tomu, že se za ruku povedeš s mužem. Ale protože je bude dráždit právě ta tvoje odvaha. A to, že se staneš slavným."


"Slavným?" Zasmál se Darius skutečně pobaveně. "To nikdy nebudu. Nikdy. Vyloučené!"


Rubína - POSLEDNÍ kapitola ( část 2 )

24. srpna 2013 v 16:46 | ﯤyhrael |  ○○○ RUBÍNALidé se za nimi zvědavě otáčeli, neboť tak nesourodou dvojici dlouho neviděli.


Ona se světlými, krátkými vlasy, tak nezvyklé to na ni stále bylo, a mrtvolně bledou tváří, vedla za rameno chlapce černovlasého, smutného a možná i špetku vyděšeného. Kráčeli rychlým krokem a neohlíželi se. Nikdo se také neopovážil zastavit je a zeptat se, kam tolik pospíchají. Lidé brzy pochopili, že pokud si někoho nemohou zařadit do svých škatulek, hodí se říci, že je z Rubína, té podivné kavárny na rohu. Rubín byl dost veliký, aby pojal všechna stvoření nezapadající nikam jinam. I ti dva tam měli opravdu namířeno.