Prosinec 2013

Sibiřské noci - 1.kapitola

28. prosince 2013 v 19:09 | ﯤyhrael |  ○○○ ANSEM A DAMIÁN
Kolikátý den? Jak dlouho ještě?

Otázky padaly jedna za druhou, za každou z nich poslal malou slzu. Ležel na břiše, objímal polštář oběma rukama a naslouchal šumění deště, který padal na střešní okna a okamžitě tam přimrzal. Prázdno, ticho, modlitba beze slov. Na hrudníku jej tlačily zlaté přívěsky. Prodej to, když budeš potřebovat peníze, ne sebe. Prosba, varování. Copak to bylo podstatné? Nikdy se už nevrátí. Intervaly mezi dopisy se prodlužovaly. Co na tom, že někdy psal každý den a podrobně líčil každičkou maličkost, myšlenku i dojem. O nocích nepsal nikdy. Určitě nebyl sám. Hořké polknutí, dusivý záchvat kašle. Nastydl, jak se toulal po nocích. Zajíkavě se nadechl a neslyšel, jak to na schodech vrzlo a silueta muže prozářila tmavě modrou v pokoji.


Za chladných třpytivých sibiřských nocí - Ansem a Damián. Předmluva.

23. prosince 2013 v 19:49 | ﯤyhrael |  ○○○ ANSEM A DAMIÁN
... je to už taková malá tradice na Myrtilles blogu, že se vždycky při zdobení stromku vytratím sem na blog, abych vám popřála :))


A protože žádný příběh tady nebyl rozepsán, abych vám jako malý dárek mohla nadělit novou kapitolu, slavnostně jsem založila v blogové knihovně novou polici pro jeden z oblíbených povídkových párů.


Ansem a Damián jsou mi velmi blízcí, jejich vztah je přes všechny bolesti speciální a velmi pevný. Věřím, že pro vás jejich příběh bude lehké a milé čtení. Kapitoly budou kratší, zato přibývat rychleji. I pro mě je to svým způsobem cesta, jak si trochu odpočinout a načerpat nové síly po utrápené Rubíně, která nyní prochází beta readem. V tomto příběhu se dozvíte všechny poslední střípky z celé ságy. Také Ansemovo dětství, důvod, proč Christian odešel od rodiny, dočtete se i o Andrejovi a dostanete malý náhled za zrcadlo Saltarïny, která byla zatím nejsposlednější částí. Bude to shrnutí, úvod i konec a není vesměs nutné, abyste měli načtené ostatní části.

Myrtilles blog letos oslaví šestý rok! Je to pro mě neuvěřitelné číslo. Krásné je, že byl založen v tomto vánočním čase. Do dalšího roku mu sama za sebe přeji mnoho síly, aby ustál všechna má písmenka a jako předsevzetí jsem mu zavdala, aby se dostal více do podvědomí čtenářů, a tak stále mohl dýchat, rozvíjet se. Byl také více vidět a opravdu poctivě plnil své hlavní poslání v tomto světě. S tím mu můžete jako čtenáři také pomoci, a to zejména šířením jeho myšlenek a odkazu. Pokud máte v této věci nějaký nápad a chtěli byste Myrtilles blogu pomoci, můžete se mi ozvat na email syhrael@gmail.com, zvláště jestli sami píšete příběhy, neboť bych zde ráda měla místo, kde bych odkázala na další podobná doupata, ale jsem tvor věčně zalezlý ve své jedové chýši, a tak nemám mnoho přehledu :))

Mějte se hezky, užijte si Vánoce a pod perexem najdete předmluvu k novému příběhu.

Syhrael

P.S.: Letos jsem prý zase v televizi jako "Sirael" v pohádce Pekařův císař, hehe, tak se koukejte :))))